1 : 1
(1:0)
Na Julisce, Praha

Dukla Praha - 1. SC Znojmo 1:1

Nováček ze Znojma se hned na úvod soutěže postaral o velké překvapení. Moravský celek dokázal bodovat na půdě loni šesté Dukly 1:1! Favorizovaní Pražané vedli po brance Gedeona, ovšem čtvrthodiny před koncem šokoval Julisku Hrošovský.

Znojemští fotbalisté v krásném slunečním počasí nepřijeli na Julisku jenom bránit, což potvrdila osmá minuta. Hrošovský se dostal k hlavičce a bylo štěstím Dukly, že netrefil branku. Poté začali úřadovat domácí. Nestór Albiach připravil tutovku pro Romeru, který přestřelil. Jen o chvíli později dokonce orazítkoval břevno Ouedraogo! Znojemští sice tento nápor přežili, ale ve 26. minutě stejně poprvé inkasovali. Hrubý nedokázal zneškodnit centr a Patrik Gedeon vsítil úvodní gól zápasu - 1:0 pro Duklu. Hosté se sice dokázali dostat do blízkosti brankáře Rady, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázali.

První poločas skončil dle předpokladů, Dukla vedla a na začátku druhého dějství měla zajímavou možnost jít do dvoubrankového vedení. Kozlovi svěřenci rozehráli standardní situaci signálem a Bergerova střela z první skončila jen těsně vedle branky. Dukle se ale vstřelit druhou branku nedařilo a Znojmo vycítilo šanci na bodový zisk. Po hodině hry vyslal velké varování na branku Pražanů Nepožitek, Rada ale nemusel zasahovat.

Hosté se nakonec ale přeci jenom mohli radovat z vyrovnání. Nepožitek vyslal do vápna Hrošovského a čtvrthodiny před koncem zápasu to bylo 1:1. Dukla se vzápětí odhodlala k náporu a Znojmo se zuby nehty bránilo. Vrzal po rohovém kopu minul branku a Pospěch ani Berger nedokázal zakončit. Znojmo dovedlo remízu 1:1 do zdárného konce a může slavit historicky první bod. Na Moravě tak bude po dnešku panovat velká spokojenost.