02.09.2013 18:00 CET
0 : 2
(0:2)

Baumit Jablonec - Slovan Liberec 0:2

Prestižní severočeské derby mezi Jabloncem a Libercem vyznělo lépe pro hostující Slovan. Účastník základních skupin Evropské ligy vyhrál 2:0 a stále ztrácí na vedoucí duo jediný bod. O výhře Liberce rozhodli v prvním poločase Rybalka a Pavelka.

Souboj dvou letošních pohárových účastníků začal opatrně a vlastně až po půlhodině hry se bylo na co dívat. Liberec udeřil do rozhozené jablonecké obrany ve 32. minutě. Ránu Kalitvinceva brankář Valeš vyrazil a nikým nehlídaný Sergej Rybalka dorážkou poslal Liberec do vedení. Baumit se sotva stačil oklepat z první branky, když inkasoval podruhé.

Z dalšího brejku vybídl Kušnír Davida Pavelku a bylo to 0:2. Parádně rozehraný první poločas dotáhli Liberečtí do zdárného konce a držet jabloneckou ofenzivu na uzdě se jim dařilo i ve druhém dějství.

Každopádně Jablonec přidal plyn a začal si konečně vytvářet šance. V 56. minutě nebezpečně hlavičkoval Vaněk a skvělý zákrok předvedl Kovář. O chvíli později se souboj Kováře s Vaňkem opakoval a znovu vyzněl lépe pro libereckého brankáře. Jenže jak plynul čas, dostával se Jablonec do křeče a liberecká defenzíva byla čím dál neprostupnější. Slovan pohodlný náskok už nepustil a stále pronásleduje vedoucí Plzeň a Spartu.