3 : 0
(2:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Slovan Liberec 3:0

Ostravský Baník se v utkání s favorizovaným slovanem Liberec vyšvihl k famóznímu výkonu, který hráči korunovali třemi brankami. Pod bystrým zrakem sudího Orla si domácí napravili alespoň částečně reputaci a jejich fanoušci mají po dlouhé době zase důvod k úsměvu.

"Musím pogratulovat Baníku k výhře. Zasloužil si ji, hrál důrazněji a jednodušeji," řekl mimo jiné po utkání trenér poražených. A měl ke gratulaci důvod, protože Baník vyprovodil ze svého stadionu účastníka Evropské ligy ve velkém stylu. Liberec se kvůli ztraceným bodům usadil na třetí pozici, na druhou Plzeň ztrácí dva body. Díky skvělému napadání Petruse se úvodní tlak Liberce rozplynul, domácí tým myslel i na ofenzívu. Po dobré spolupráci Antonína Fantiše s Markem Šichorem sice Ostrava vybojovala pouze rohový kop, domácím ochozům se ale celá akce viditelně líbila.

Práci měl také domácí gólman Jiří Pavlenka, kterého vyzkoušel střílející Serhij Rybalka. Pavlenka si s jeho střelou poradil, ale také on měl namále. Po chybě domácího brankáře mohl do odkryté brány skórovat Renato Kelić, ale jeho rána orazítkovala pouze břevno. Pavlenku v permanenci prověřovala také spolupráce dua Dzon Delarge - Josef Šural, jejich snaha však ke gólovému efektu nevedla.

Baník udeřil v závěru prvního poločasu a to hned dvakrát. O první změnu skóre se postaral David Petrus, který využil skvělého centru spoluhráče Daniela Holzera a zakončil jej přímo za Přemysla Kováře. Tlak Baníku přetrvával a než se hosté stačili zformovat k odpovědi, přispěchali domácí s dalším zásahem.

V nastaveném čase prvního dějství se Renato Kelić dopustil faulu a byl potrestán žlutou kartou. Trest však přišel na celý liberecký tým, protože se k zahrávání přímého volného kopu postavil mladičký talent Daniel Holzer a s pomocí teče rozjásal domácí publikum - 2:0.

Ostravský záložník Lukáš Droppa neprožil úplně ideální druhý poločas, protože po několika faulech začal kazit přihrávky k možnému protiútoku. To ale nic neměnilo na radosti ochozů na Bazalech. Ostravský tým se pro tuto chvíli spokojil s dvougólovým vedením a zatáhl se do defenzívy. Organizovaná obranná řada si stačila poradit s několikerým atakem hostí, ať už to byl Kušnír, Delarge nebo Šural. Zmiňovaný Lukáš Droppa se dostal do velké příležitosti, dnes mu ale nebylo přáno a dvacet minut před koncem tak jeho střela minula tyč Kovářovy brány.

I přesto se diváci dočkali ještě jedné trefy, když se namísto skvěle hrajícího Daniela Holzera na hřiště podíval útočník Vojtěch Engelmann. Pouhou minutu strávil na hřišti do doby, než se mu podařilo obejít brankáře a z úhlu zakončit ostravský festival proměněných šancí.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz