2 : 1
(2:1)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:1

Domácí Ostravě se na Bazalech podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, Mladá Boleslav odjíždí bez bodů. Hosté sice díky zásahu Ondřeje Zahustela vedli, ale Baníku se povedlo dvěma góly rychle odpovědět.

Domácí brankář Michal Bárta se ani nenadál, a už lovil míč ze své brány. Hostům se podařilo nenápadnou akcí dostat míč k blízkosti Bártovy brány, z levé strany nacentroval mladý záložník David Štípek a nabíhající Ondřej Zahustel měl relativně snadnou práci - jeho přesná hlavička zapadla za Bártova záda a hosté se mohli radovat.

Bazaly však nezůstaly dlouho bez nálady, již o tři minuty později bylo srovnáno. Krásnou nahrávkou vybídl Lukáš Droppa Martina Lukeše, ten nahrával do vápna Boleslavi a aktivní Antonín Fantiš se dostal do velké šance. Hozenou rukavici i díky svému důrazu zvedl a propálil brankáře Miroslava Millera - 1:1.

V té době Ostrava pochopila, že recept na brankáře Millera již nalezla a její aktivita se projevila také střelecky. Nejprve se o ránu z větší vzdálenosti pokoušel Lukeš, na něj navázal Davor Kukec. Spolupráce Lukeše se zakončujícím Fantišem málem slavila úspěch po půlhodině hry, ale brankář Miller dostál své pověsti muže s rychlými reflexi a šanci Ostravy skvěle zlikvidoval.

Aktivita Ostravy se projevila také na výsledkové tabuli, neboť krátce před koncem první půle se Bazaly dočkaly vedoucí trefy. Davor Kukec nahrál spoluhráči Vojtěchu Engelmannovi, který zachoval v zakončení klid a napálil míč podél brankáře Millera!

Atraktivní první poločas ukončil Davor Kukec parádní ranou, která hostující fanoušky určitě vystrašila, brankář Miller ji vytáhl na rohový kop. Také vstup do druhých pětačtyřiceti minut vyzněl lépe pro domácí jedenáctku, tvrdou ránu z kopačky vypustil opět Kukec. Tentokrát ale přesnost postrádala. Bazaly hnaly své miláčky vpřed, avšak za záda brankáře Millera neprošla ani šance Engelmanna, ani dorážka Lukeše. Skvěle sehraným protiútokem se prezentovali domácí díky mladíku Rolincovi, který nahrával na volnějšího Lukeše. Spoluhráč ale Millera nepřekonal a z celé akce Ostrava vytěžila pouze rohový kop.

Dvacet minut před koncem se po Kukecově nahrávce do velké šance dostal Rolinc, ale míč napálil mimo. To mohlo Ostravu mrzet, jenže nakopnutý míč Jan Chramosta do brány poslat nedokázal. Mladá Boleslav kromě této akce již neměla síly na zdramatizování utkání a nakonec se domů vrací bez bodů. Baník Ostrava je pro tuto chvíli na druhém místě.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz