0 : 4
(0:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Baumit Jablonec 0:4

Čtvrtý zápas sezóny mají za sebou po pondělní dohrávce také Baník s Jabloncem. Původně vyrovnaná podívaná se změnila v závěrečné vraždění bílých neviňátek. Jablonec si z Ostravy veze tři body za vítězství 4:0.

V úvodních minutách domácí vlétli na Jablonec a vytvořili si nebezpečné závary před brankářem Špitem. Do první vážnější šance se ale dostali hosté, když Vaněk vyslal Jablonského a ten nabídl gólovku Třešňákovi. Výborný zákrok Bárty však nedovolil změnu skóre.

První půle skončila bez branek po relativně vyrovnaném průběhu. Baník hrozil ze standardních situací, které perfektně zahrával špílmachr Lukeš. Výraznější šance si ale přeci jen vytvořili trpěliví hosté, ovšem ani Piták, ani Kubista svůj tým do vedení neposlali.

Ani po přestávce to nevypadalo, že by se s góly měl roztrhnout pytel. Přeci jen však bylo patrné, že hosté z Jablonce pomalu přebírali iniciativu, zatímco domácí upustili od aktivity a bojovnosti. Lepší pohyb a kombinace hostů pak přinesla i ovoce. Vše odstartoval penaltový zákrok Zawady na Hubníka. Jablonecký kapitán Piták zkušeně pokutový kop proměnil a odšpuntoval gólové hody. Domácí se ale po první brance ještě nezhroutili a dostali se do dobrých příležitostí ke srovnání. Protože však Fantiš ani Droppa síť nerozvlnili, zahřmělo opět na druhé straně.

V rozmezí dvanácti minut se radovali postupně Vukadinovič, Vaněk i Hubník, a zařídili tak vysoké vítězství hostujícímu Jablonci. Podle průběhu hry až příliš kruté z pohledu domácího Baníku. Jablonec se díky druhému vítězství v sezóně propracoval na šestou příčku tabulky, Baník zůstal s body čtyřmi na dvanáctém místě.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com