1 : 1
(0:1)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - 1. SC Znojmo 1:1

Ostrava před vlastními diváky nedokázala porazit Znojmo, pouze remizovala 1:1. Baníkovci nepředvedli dobrý výkon, po brance Hnaníčka dokonce prohrávali, ale v devadesáté minutě zajistil alespoň bod Davor Kukec.

Favoritem zápasu byl bezpochyby Baník, který také začal aktivněji. Znojmo mělo i kus štěstí, hlavně v sedmé minutě, kdy po přímém kopu Engelmanna domácí orazítkovali břevno. Také další minuty patřily domácím, kteří ovládli úvodní dějství, ovšem obrana Znojma neinkasovala. Hosté vyrukovali s první šancí ve 28. minutě. Helísek se pokoušel o obstřel Pavlenky, ale ostravský brankář dobře zasáhl. Každopádně Ostrava si z tohoto varování ponaučení nevzala a o několik minut později inkasovala. Na rohový kop si naběhl kapitán Hnaníček a bylo to 1:0 pro Znojmo. Zakrátko mohli hosté přidat druhý gól, ale Crnkič netrefil branku.

Ostrava měla po prvním poločase co dohánět, ale v ofenzívě se jí vůbec nedařilo. Neúspěšný byli v zakončení Kraut i Engelmann. Poté se na dlouhou dobu nic nedělo. Pět minut před koncem mohlo Znojmo podruhé udeřit, to když Okleštěk zamířil těsně vedle. Moravané byli blízko třem bodům, ovšem Baník nakonec zachránil v devadesáté minutě Davor Kukec. Pěknou individuální akcí ve vápně prokázal své kvality a na poslední chvíli zachránil Baníku alespoň bod.