26.07.2013 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

1. SC Znojmo - FK Teplice 0:0

"Domácí" premiéra nováčkovi ze Znojma nevyšla úplně podle představ. Celek zkušeného kouče Kalvody věřil ve vítězství, nakonec však bere ze zápasu s Teplicemi pouze bod za bezgólovou remízu.

Úvod duelu mnoho vzruchu nepřinesl. Hned vzápětí si ale domácí Znojmo vypracovalo dvě slibné šance, jež bezpochyby zaváněly brankou. Jako první zahrozil ostřílený Marek Heinz, který ale po Hrošovského přiťuknutí z ideální pozice přestřelil. O pár minut později pálil nebezpečně pro změnu Buchta a brankáři Grigarovi nezbylo nic jiného, než vytáhnout pohotový zákrok a míč vyrazit alespoň na rohový kop.

Teplicím v první půli nešlo vytknout snahu ani bojovnost, avšak proti dobře hrající defenzívě jihomoravského celku se prosazovaly jen hodně ztěžka. Bez nadsázky lze říci, že poprvé zahrozily až ve druhém dějství. V průběhu 55. minuty přišel krásný fotbalový moment v podání Štěpána Vachouška, který přesným pasem vyslal do šance Litsingiho, konžský záložník ovšem selhal v zakončení a bránu Hrubého těsně přestřelil. Ze strany obou celků to bohužel byla na hodně dlouhou dobu poslední šance, jež zasloužila označení gólová.

Blízko vytoužené brance se Teplice ocitly ještě jednou, a to konkrétně patnáct minut před koncem řádné hrací doby, kdy se zjevil v pokutovém území naprosto nehlídaný Aidin Mahmutović. Hostující útočník ovšem namísto zakončení upadl a gólmana Hrubého neohrozil. Ani v samotném závěru gól nepadl, a tak se oba soupeři rozešli smírně 0:0.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz