15.03.2014 20:15 CET
0 : 1
(0:0)

Sparta zásluhou Davida Lafaty veze tři body i ze hřiště Příbrami

Znovu o krok blíže k vysněnému titulu je Sparta, která dokázala nejtěsnějším možným rozdílem opanovat duel na půdě Příbrami, kde po tomto utkání vyhrála teprve páté ligové střetnutí z celkových šestnácti!

Pražané se znovu museli obejít bez Ladislava Krejčího (svalové problémy) a většina útočných akcí tak opětovně z jejich strany vedla přes zahuštěný střed pole. Již ve čtvrté minutě ale vyslal zajímavou střelu Hušbauer a Hruška měl rázem o zábavu postaráno. Ani domácí však nebyli bez šance, naopak obrovskou možnost měl po Holkově zaváhání Řezníček, který ho obral o balón, avšak potom trestuhodně přestřelil. Hušbauer pak další střelou nemířil mezi tři tyče.

Těsně po půlhodině hry to nadějnou technickou ranou zkoušel Řezníček, vymezený prostor ovšem znovu hledal marně. Herní převaha ACS byla chvílemi opravdu výrazná, ale do poločasové přestávky se hostům přes pozornou defenzivu Středočechů dostat nepodařilo.

Stejný obraz hry plynule navázal i ve druhém dějství. Opět z ničeho nic mohl favorita zaskočit Pilík, který svým centrem našel aktivního Řezníčka, Vaclík jeho pokus pouze vyrazil, ale dobíhající Volešák už tak jako tak na mičudu nedosáhl! Nerozhodný stav vydržel až do 81. minuty, kdy po faulu Zápotočného na Hušbauera nařídil sudí Nenadál pokutový kop, který bezpečně proměnil kapitán Lafata - 0:1! Obávaný kanonýr tak svým 133. ligovým gólem vyrovnal rekord sparťanské legendy Horsta Siegla. Vyrovnat mohl Zápotočný, ale balón do sítě neprotlačil.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz