29.04.2013 18:00 CET
2 : 1
(0:1)

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 2:1

Moravskoslezské derby dvou ohrožených týmů dopadlo lépe pro domácí. Přestože Baník v Brně vedl, domácí dokázali otočit skóre a připsali si důležité tři body.

První půle nabídla zajímavou podívanou. K vidění byla řada příležitostí, které však často končily nepřesným zakončením. Spousta náznaků šancí navíc byla zničena již v zárodku často vinou nepřesné kombinace a zbytečných chyb obou týmů. První nebezpečnou střelu si připsali domácí, Frejlachova rána však letěla těsně nad bránu.

Aktivní Frejlach byl i u řady dalších zakončení, svá mířidla ale dnes neměl dobře seřízená. Svou pověst gólového zabijáka nepotvrdila ani ostravská hvězda Milan Baroš na druhé straně. Jeho slabou střelu v dobré šanci zmařil brankář Doležal. Vzápětí byl v hlavní roli opět Baroš, když byl faulován v pokutovém území Brna. Rozhodčí ale neměl odvahu písknout penaltu. I přesto ale hosté dokázali vstřelit první gól. Obránce Hyčka podklouzl při snaze odehrát míč a volný Stožický za pomocí teče rozvlnil síť - 0:1. Přestože domácí nebyli horší týmem, šli do kabin s jednogólovým mankem.

A do druhé půle Zbrojovka vletěla s velkou chutí vyrovnat. Ofenzivu jistě oživil i nástup Švancary, kterého bylo najednou plné hřiště. Mohl to být právě tento místní fotbalový bavič, kdo zařídí vyrovnání. Po chybě Stronatiho ale v dobré příležitosti přestřelil. Domácí si vytvořili slušný tlak a zatlačili Baník do pokutového území. Nebezpečné manévry ovšem ústily často do nepřesného zakončení. Neujala se ani rána Buchty.

Když už tlak opadl a utkání směřovalo ke konci pod kontrolou hostujícího Baníku, slavila snaha domácích úspěch. Po faulu na Švancaru těsně před vápnem zakončil parádně volný přímý kop Zavadil - 1:1.

Vyrovnání domácí povzbudilo a byli to oni, kdo v posledních minutách více prahl po vítězné brance. Ta zaslouženě pár minut před koncem přišla. Agilní Švancara využil chyby hostujícího Vomáčky, dostal se za záda obrany až k brankové čáře a krásným zpětným obloučkem naservíroval míč na hlavu Škody - 2:1.

Po poměrně vyrovnané první půli spustilo Brno ve druhém poločase velký tlak a zápas zaslouženě otočilo i kvůli chybám hostující obrany. V tabulce se tak vzdálilo sestupovým příčkám, zatímco Baník zůstává na dvoubodový dohled předposledních Teplic.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com