17.09.2012 18:00 CET
3 : 2
(2:2)

Vysočina Jihlava - Baník Ostrava 3:2

První vítězství chtěli dopřát fotbalisté Jihlavy vlastním fanouškům v duelu s Baníkem. Ofenzivní taktika kouče Komňackého zatím slavila úspěch v každém utkání a žádná změna v tomto ohledu se pochopitelně nedala čekat ani tentokrát.

Že Jihlava sází na útok, se promítá nejen v tom, že dokázala vstřelit v každém utkání alespoň jednu branku, ale na druhé straně také tím, že se letos brankář Blažek zatím netěšil ani jednou z čistého konta. A krátce po úvodním hvizdu bylo jasné, že to nebude ani tentokrát. Lukešův roh uklidil hlavou do sítě již v 7. minutě Kraut - 0:1.

Domácí to však nijak nezaskočilo a dál předváděli útočné snažení, které rozhodně nebylo jen planým pokusem o zakončení. V dobrých příležitostech se však dlouho ne a ne prosadit. Až poté, co přežili razantní zakončení Droppy, se domácí přeci jen dočkali. A za svou snahu byli v krátkém čase odměněni hned dvakrát. Nejprve Koloušek předvedl své zkušenosti a šikovnou šajtlí vypustil do brejku Tecla, který svůj úkol splnil také na jedničku a prostřelil brankáře Bučka - 1:1. Dvě minuty nato pak závar po Kolouškově rohu proměnil ve vedoucí branku Šourek - 2:1.

Že by se v takové situaci domácí uchýlili k bránění náskoku, snad ani nikdo nečekal. Naopak přicházely další šance na obou stranách. Těsně před přestávkou jednu z nich ovšem proměnil hostující Fantiš, když zužitkoval další z nebezpečných Lukešových centrů - 2:2.

Druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního a o šance na obou stranách nebyla nouze. Hosté mohli jít do vedení, ale Krautův pokus zastavila tyč. Souboj dvou zkušených dirigentů hry Lukeše a Kolouška, kteří v prvním poločase připravili všechny branky, rozhodl po hodině hry playmaker v jihlavském dresu. Přímý volný kop poslal přes zeď neomylně za Bučkova záda a vrátil domácím vedení - 3:2.

Po této brance se již domácí poučili z prvního poločasu a zlepšili hru směrem dozadu, aby nedovolili soupeři opět vyrovnat. S postupem času a přibývající únavou tak ubývalo šancí a domácí pomalu mířili za svým druhým vítězstvím. Radost jim před koncem mohl ještě překazit Fantiš, ale jeho tečovaný pokus mezi tři tyče nemířil. Domácí tak potvrdili vítězství z Mladé Boleslavi a míří v tabulce vzhůru. Navíc jako jediný celek v lize Jihlava dosud neprohrála.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com