20.10.2012 18:20 CET
1 : 1
(0:0)

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1

Vedoucí Baumit Jablonec zajížděl na půdu Viktorie Plzeň a po skvělém, ofenzivně laděném utkání bere bod za remízu 1:1. Viktoria vedla zásluhou Mariána Číšovského, ale Baumit se nevzdal a pět minut před koncem vyrovnal, trefil se Vít Beneš.

Oba celky začaly aktivně a od první minuty se bylo na co dívat. Už po čtyřech minutách se dostal do velké šance Ďuriš, jenže nebyl schopen trefit Špitovu branku. Ve 20. minutě bylo před jabloneckou brankou znovu živo, tentokráte zakončoval nadvakrát Bakoš a znovu se předvedl výtečný Špit. První poločas se nesl ve velmi vysokém tempu a zahrozit dokázal i Jablonec, po půlhodině hry vychytal v dobré šanci Pitáka brankář Kozáčik. Prosadit se mohl i nejlepší střelec soutěže David Lafata, ale Kozáčik jeho šanci odvrátil na rohový kop. A do třetice mohl udeřit Jablonec, ve 44. minutě mířil Zoubeleho míč do branky, ale ten na poslední chvíli odvrátil David Limberský.

Parádní utkání pokračovalo i po změně stran. Baumit se dostal pod plzeňskou palbu a měl velké štěstí, že žádný míč neprošel až před branku. Jen o dvě minuty později předvedli Viktoriáni krásnou akci, na jejímž konci byl Rajtoral. Ten ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ale před brankou nikoho nenašel.

Skóre se poprvé měnilo po hodině hry. Horváthův centr do pokutového území přetavil ve vedení stoper Marián Číšovský - 1:0 pro Viktorii Plzeň. Domácí nadále útočili, ale také Jablonec hrozil. Postupem času si hosté vytvářeli čím dál více náznaků šancí a Plzeň si tak trochu koledovala. Snaha Jabloneckých nakonec byla odměněna. Po závaru před Kozáčikem si naskočil na centr Vít Beneš a bylo srovnáno - 1:1.

Vynikající ofenzivní fotbal pokračoval až do závěrečného hvizdu. Plzeň i Jablonec předvedly výborný výkon a dělba bodů je víceméně zasloužená. Pro Viktoriány je ale remíza ztrátou.

Autor: Ondřej Linhart