26.04.2013 20:15 CET
2 : 2
(0:0)

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 2:2

Zajímavý zápas mezi domácí Spartou Praha a hosty z Vysočiny rozhodly dvě desetiminutovky. Nejprve během deseti minut dvakrát skórovali hosté, šokující výsledek ale nezůstal nadlouho - v následující desetiminutovce se dvakrát prosadili pro změnu domácí hráči.

Vysočina dnes darovala Plzni velkou šanci na první místo - zastavila totiž Spartu a remizovala s ní. Pro oba celky ale výsledek nejspíš nebude potěšující, protože oba sahaly po třech bodech. Ještě před výkopem se velkého jubilea dočkal sparťanský talent Václav Kadlec, který si započítal stovku utkání v Gambrinus lize. Proti bývalým spoluhráčům nastoupil zkušený brankář Jaromír Blažek, strážící bránu Vysočiny.

V první fázi zápasu se ani jeden z týmu nehrnul nerozvážně kupředu, zejména hosté vyčkávali na první tah domácího favorita. Po dvaceti minutách se naopak snažil mezi tři tyče zamířit Marek Jungr, ale obrana Sparty si s jeho pokusem o průnik poradila. Povedenou ranou se prezentoval hostující Karol Karlík, třebaže nepřesnou. Zajímavé příležitosti ke skórování se dostavily až koncem první půle - ofsajd zastavil oslavence Kadlece, mladý talent své střelecké umění nedokázal ani napodruhé. Zakončující Lafata poslal míč vedle Blažkovy brány a tak se oba týmy rozešly za nerozhodného stavu.

Lavička Sparty doznala ve druhém poločase jistých změn, na trávník vyběhl Leonard Kweuke. Gólově se ale prosadili hosté. Notně jim sice pomohl domácí Jiří Jarošík, který si Joslův centr srazil do vlastní brány, vedla ale Jihlava.

Kdo nečekal takový výsledek, měl o dvě minuty později příležitost k překvapení ještě většímu. Lukáš Masopust našel svého o deset let mladšího jmenovce Vaculíka a jeho rána po teči tyče zapadla až za Vaclíkova záda. Na nepříznivý stav reagovala Sparta opět střídáním, do hry se dostal bývalý reprezentant Roman Bednář.

Jeho účinek se na hřišti projevil téměř okamžitě. Když to Davidu Lafatovi nevyšlo střelou napoprvé, gól vsítil hlavičkou z dorážky. Brankář Jaromír Blažek byl bez šance, Sparta dramatizovala utkání.

A stejně jako její soupeř, také Sparta dokázala udeřit dvakrát. O pouhou minutu později již bylo srovnáno - hlavou se prosadil robustní Roman Bednář a daroval svému týmu šanci ona tři body. Ty mohl Pražanům vystřelit oslavenec Kadlec, ale na jeho pokus výtečně zareagoval zkušený Jaromír Blažek. Na druhé straně se po Klimentově pasu pokoušel prosadit Vaculík, druhou branku utkání ale nepřidal. Stejně se vedlo Václavu Kadlecovi, brankář Blažek předvedl opět skvělé reflexy! Sparta se tak rozešla s Vysočinou Jihlava nerozhodně, čímž darovala velkou šanci Plzni.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz