12.05.2013 19:00 CET
4 : 0
(1:0)

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:0

Sparta Praha doma rozdrtila Mladou Boleslav 4:0 a oplatila jí vyřazení z poháru. Důležitější však je tříbodový zisk a návrat do boje o titul. Pražané totiž využili plzeňského zaváhání a od prvního místa je dělí jen dva body. Hrdinou zápasu byl kanonýr David Lafata - autor čistého hattricku.

Sparťané před zápasem věděli, že jejich městský rival Slavia zdolala Plzeň, a podle toho se také zařídili. Svěřenci Vítězslava Lavičky začali utkání aktivně, po Krejčího pase se před Millerem objevil zcela osamocený Václav Kadlec a brankář Boleslavi předvedl výborný zákrok. Posléze už ale další šnace k vidění nebyly. Mladá Boleslav dobře bránila a sparťané si s ní nevěděli rady.

Až ke konci prvního poločasu mohli Letenské tribuny povstát. Nejprve vyrobil Matějovský hrubku, po které následovala stoprocentní šance Mladé Boleslavy. Sivrič ale nedokázal pořádně vystřelit a tím celou tutovku zazdil. Dost možná to byl klíčový okamžik celého utkání, neboť jen o chvíli později následovala branka Sparty. Krejčí vymyslel parádní centr a David Lafata dostal míč za Millerova záda - 1:0 pro Spartu.

Domácí borce branka do šaten výrazně povzbudila a ve druhém dějství už to byla hra víceméně na jednu branku. V 50. minutě napřáhl Hušbauer a jeho rána rozhodně nebyla marná. V 62. minutě už se Sparta radovala podruhé. Vácha odcentroval a Jiří Jarošík hlavou zvýšil na 2:0 pro Spartu.

Čtvrthodiny před koncem zápasu už to vypadalo s Mladou Boleslaví hodně zle. Hušbauer vysunul do tutovky Davida Lafata a reprezentační kanonýr s chladnou hlavou zvyšoval na 3:0! Ta nejhvězdnější chvíle Davida Lafaty však měla teprve přijít. V 89. minutě mu Krejčí nabídl hattrick a Lafata ho přijal. Střelou do odkryté branky zvýšil na 4:0 a stal se první hvězdou utkání. Sparta jasně vyhrála a je zpátky ve hře o titul.