02.09.2012 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

Sparta Praha - FC Hradec Králové 1:0

Sparta může oslavovat, dnes zvítězila popáté a odnesl to Hradec Králové. Celé utkání rozhodla jediná branka, kterou střelil ještě v prvním poločase útočník Balaj.

Sparta měla za sebou náročný zápas s Feyenoordem Rotterdam, ve kterém dokázala postoupit základních skupin. Přesto se chtěla plně koncentrovat na dnešní zápas s Hradcem. V útoku došlo k jedné změně oproti předpokladům, vedle sebe nastoupili Kadlec s Balajem. Prvně jmenovaný se také dostal k zakončení ve velké šanci, kterou mu připravil spoluhráč Švejdík. Z úhlu ale brankáře Koubka neprostřelil.

Hrozili také hosté, do šance se dostal Šisler, ale brankář Vaclík byl připraven a jeho pokus zneškodnil. Známé pravidlo "Nedáš - dostaneš" platilo i dnes a bylo pro vývoj celého zápasu rozhodující. Pět minut před koncem poločasu se trefili domácí. Rohový kop nedokázala obrana hradeckých odvrátit právě nejlépe, k míči se znovu dostal Jarošík, jehož centr krásně uklidil za bezmocného Tomáše Koubka albánský střelec Bekim Balaj!

Ještě do konce poločasu ale mohla Sparta o vedení přijít. Obrana domácího týmu se nekoncentrovala na volného Šislera, jeho hlavička ale nakonec skončila v náručí letenského brankáře Tomáše Vaclíka.

Ve druhém poločase začali lépe hosté z Hradce. Brankář Vaclík musel rychle řešit vznikající nebezpečí, když se míč dostal k volnému Strnadovi, ten ale díky snaze Vaclíka neskóroval. Dvacet minut před koncem se do velké příležitosti natlačil mladík Krejčí, po Přikrylově rohovém kopu ale nezakončil právě nejpřesněji.

V poslední akci zápasu se ocitli hosté, na nichž byla sice patrná touha po bodech, ale kvalitativně je Sparta přehrávala. Haris Harba centroval před Vaclíka, ten ale jeho pokus vyrazil. Bohužel pro domácí, jen k nohám aktivního Šislera - ten ale jeho vybídkou pohrdl a šanci nevyužil. Skóre se tak již neměnilo, Sparta je první. Hradec Králové má větší starosti, nyní je čtrnáctý.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz