05.08.2012 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:1

První výhru v novém ročníku Gambrinus ligy si připsala favorizovaná Sparta. Letenští doma hostili před prázdnými tribunami Příbram, a jelikož jako první inkasovali, měli se zápasem pořádnou fušku. Branky Kadeřábka a Kweukeho ve druhém poločase nakonec znamenaly obrat a celkové vítězství 2:1.

Sparta nevstoupila do zápasu ideálně, při vlastním rohovém kopu došlo k rychlému protiútoku, který sice Letenští ubránili, avšak špatná Vaclíkova rozehrávka nabídla Příbrami obrovskou šanci. Mareš následně přihrál Trappovi, který trefil odkrytou branku - 1:0 pro Příbram. Domácí byli evidentně zaskočeni a Příbram se nadále hnala kupředu. Bohužel komorní atmosféra na stadionu se podepsala i na tempu hry, Sparta nemohla najít na příbramskou defenzívu recept a naopak nebezpečné kontry soupeře si sama vesměs dokázala pohlídat.

Pokud chtěla Sparta ve druhém poločase utkání minimálně vyrovnat, musela se o dost zlepšit. A tak se také stalo. Sparťané byli po přestávce jako vyměnění. Přikrylovu střelu Hruška ještě vyrazil, ale o chvíli později už příbramský brankář nestačil na zakončení Kadeřábka. Talentovaný záložník se dostal k propadlému míči a překonal brankáře Hrušku - 1:1. O několik minut později domácí opět hrozili, Přikryl se z úhlu valil na Hrušku, ale ten souboj ustál.

Sparťanská aktivita se naplno vyplatila v 65. minutě. Po rohovém kopu došlo k dalšímu propadnutí míč a tentokrát byl ve správný čas na správném místě Leonard Kweuke a přetáhl vedení na stranu domácí Sparty - 2:1. Letenští byli v této fázi zápasu pochopitelně lepším týmem, ale čtvrthodiny před koncem mohli o těsné vedení přijít. Při rohovém kopu zůstal úplně osamocený Krbeček a jen fantastický zákrok Vaclíka udržel stav 2:1 pro Spartu. Brankářská jednička Sparty tak alespoň odčinila chybu při první brance hostí.

Nicméně Lavičkovi svěřenci ke konci zápasu dominovali a drželi vedení až do závěrečného hvizdu. Sparta to neměla s Příbramí jednoduché, ale i před prázdnými tribunami dovedla utkání do vítězného konce.

Autor: Ondřej Linhart