3 : 3
(0:3)
Eden Aréna, Praha

Slavia Praha - Vysočina Jihlava 3:3

Dohrávka úvodního kola Gambrinus ligy přinesla krásné utkání a konečnou remízu 3:3. Slavia vstoupila do ligy katastrofálně, po první půli s nováčkem prohrávala 0:3, ale nakonec se dokázala vzchopit a ve strhujícím závěru vyrovnat a získat alespoň jeden bod.

Přitom do utkání vstoupili aktivněji právě domácí slávisté. Nebýt zahozené šance Milana Škody, kdo ví, jak by se utkání nakonec vyvíjelo. Škoda totiž už po čtyřech minutách postupoval zcela sám na Jaromíra Blažka, jenže ex-sparťanská opora předvedla skvělý zásah a udržela nerozhodný stav. Jihlava se nezalekla a naopak začala sešívanou obranu pořádně zaměstnávat. Už v osmé minutě poslal Jihlavu překvapivě do vedení Lukáš Vaclík. Zkušený stoper Latka chyboval a celou situaci z pohledu domácích zakončil právě Lukáš Vaculík - 1:0 pro Jihlavu.

Zhruba o čtvrthodiny později hosté navýšili vedení, Václav Koloušek si zpracoval míč a neomylně zakončil - 2:0 pro Jihlavu! Pro Slavii to byla studená sprcha a mělo být ještě hůře. Nováček Gambrinus ligy hrozil především z rychlých brejků a brankář Čontofalský musel řešit hned několik složitých situací. Šance měla i Slavia, ale první poločas pro ní skončil možná až příliš tragicky. V nastavení fauloval pronikajícího Jungra golman Čontofalský a hlavní sudí nařídil pokutový kop. Kapitán Stanislav Tecl penaltu proměnil a do šaten se šlo za stavu 3:0 pro Jihlavu.

Pro mnohé bylo utkání již rozhodnuto, ovšem pořádné věci se teprve měly začít dít. Jihlava mohla vstřelit čtvrtou branku a možná se tím definitivně uklidnit, ovšem v 69. minutě se stal přesný opak. Jan Vošahlík se krásnou individuální akci dostal do zakončení a snížil na 1:3, čímž vykřesal domácím naději na bodový zisk. Slavia po snižující brance pořádně ožila a Jihlava následný drtivý nápor nepřežila.

Až do 87. minuty se parta Františka Komňackého držela, přežila i parádní nůžky Milana Škody, které orazítkovaly břevno, když v tom udeřil navrátilec Karol Kisel. Slovenský záložník přesnou střelou k tyči zavelel k vyrovnání, které přišlo jen o pár minut v nastavení později. Po centru Hubáčka nejprve hlavičkoval Latka a po něm jakousi rybičkou zakončil do prázdné branky hlavou Jan Vošáhlík. Tím bylo vyrovnáno 3:3! Slavia se ještě snažila zvrátit utkání na svojí stranu, ale další rána Kiselovi nesedla.

V krásném utkání viděli diváci v Edenu šest branek a konečnou remízu 3:3, která je víceméně pro oba celky ztrátou. Slavia chtěla před utkáním jednoznačně vyhrát, Jihlava zase v průběhu ztratila luxusní vedení 3:0.

Autor: Ondřej Linhart