16.09.2012 17:15 CET
3 : 0
(1:0)

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 3:0

Hanácká Sigma doma smetla mistrovský Liberec 3:0 a vystřídala ho na čtvrtém místě. Popravu mistra provedli Pospíšil, Ordoš a Doležal.

Sigma se mohla ujmout vedení hned v úvodu, kdy obrana Liberce předvedla minelu, ale sám na branku se řítící Doležal nedokázal překonat vyběhnuvšího Davida Bičíka. V 18. minutě už hosté poprvé inkasovali. Martin Pospíšil střelou přes zeď nachytal Bičíka na švestkách a Olomouc vedla 1:0. Liberec byl směrem dopředu bezzubý a nepomohl ani návrat největší hvězdy Jiřího Štajnera.

Druhou branku vsítili Hanáci až ve druhém poločase, přesněji v 62. minutě. Útočník Michal Ordoš si udělal z libereckých obránců tréninkové kužely a překonal i brankáře Bičíka - 2:0 pro Sigmu Olomouc. Liberec byl v kritické pozici, ale přesto mohl čtvrthodiny před koncem utkání zdramatizovat. Rabušic se dostal do blízkosti Blahy, který mu zmenšil střelecký uhel a prakticky tím celou akci libereckých zmařil. Za další tři minuty měl Rabušic možnost reparátu, ale míč poslal vedle tyče.

Olomouc nevyužité šance Liberce potrestala. Schulmeisterův centr dopravil se štěstím za Bičíkova záda Martin Doležal - 3:0 pro Sigmu Olomouc. V 86. minutě se rozhodl vzít zodpovědnost v zakončení na sebe Morozenko, obešel tři protihráče ale míč si ve finále předkopl a Blaha měl pak snadnou úlohu. Liberec vyšel i v tomto utkání střelecky naprázdno a z Hané odjíždí bez bodu.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz