24.02.2013 17:00 CET
2 : 1
(2:1)

Posily nepomohly a Slavia započala jaro porážkou na Hané

Pražský celek nenavázal na mimořádně vydařenou zimní přípravu, během níž porazil mimo jiné i Olomouc, na Andrově stadionu dokonce ztratil brzké vedení a nakonec prohrál 2:1. Sigma se tak dotahuje na pohárové příčky.

Šešívaní se na Hané představili i se zimními posilami Milanem Bortelem, Marcelem Gecovem a Martinem Feninem. A právě bývalý středopolař londýnského Fulhamu na sebe po chvíli upozornil tím nejlepším možným způsobem: Gecov se zpoza pokutového území opřel do odraženého míče, který na mokrém povrchu Zlámal neodhadl a pod tělem ho pustil za svá záda - 0:1.

Zanedlouho však bylo srovnáno. Jan Schulmeister si na pravé straně pohrál s Juharem, následně přesným centrem oslovil Doležala, jenž skluzem přes bránícího Dobrotku srovnal na 1:1. Obrat byl poté dokonán po 18. minutách: Navrátil pro změnu narýsoval centr do vápna, kde Čontofalský zapomněl vyskočit na odražený balón a hlavičkující Ordoš tak měl cestu ke svému 13. gólu otevřenou - 2:1.

Domácí chytře rozpoznali svoji přednost a naprostou většinu ofenzivních výpadů tahali po pravé straně, kde si Schulmeister dělal z Juhara tréninkový kužel. Přesto přese všechno mohl opět srovnat krok Mičola, pohotový Zlámal ale tentokráte skvěle vyběhl, zmenšil střelecký úhel a hbitý křídelník už neměl nárok na úspěch! Další možnost měl Zmrhal, avšak na domácího strážce branky recept nenašel.

Krátce po změně stran mohlo být zřejmě definitivně jasno. Velkou chybu slávistických obránců mohl potrestat Schulmeister, dokonce skvěle přehodil vyběhnuvšího Čontofalského, ovšem kulatý nesmysl nakonec do prostoru branky nezamířil! Nepříliš pohlednou podívanou mohl řádně rozohnit Fenin, který v 73. minutě rovněž těžil z laciné ztráty, ovšem vymezený prostor o fous nenašel! Poslední minuty už jednoznačně patřily Slávii, které hodně pomohl příchod dalšího čistokrevného útočníka Dávida Škutky. Právě posila z MFK Košice měla rovnou dvě obrovské šance, ale fantastický Zlámal udržel Hanákům tři body!

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz