15.03.2013 20:15 CET
1 : 0
(1:0)

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:0

Olomoucká Sigma poráží Baník nejtěsnějším možný výsledkem, jedinou branku utkání vstřelil již po dvaceti minutách domácí Martin Doležal, který tak rozhodl o třech bodech. Olomouc díky jeho brance dočasně předskakuje pražskou Spartu na druhém místě.

V páté minutě mohli jít domácí do vedení, s míčem u nohy postupoval na brankáře Bártu pozdější hrdina Doležal, tentokrát ale mladý útočník nevypálil přesně. Na něj směřoval také následný centr Michala Ordoše, ten už ale obrana Baníku zlikvidovala s větším důrazem.

Když se rozeběhla dvaadvacátá minuta utkání, sudí Jílek poprvé pískl do píšťalky na znamení změny skóre. Po chybě hostující obrany se míče ujal Martin Doležal, jehož rána skončila za zády poměrně bezmocného brankáře Bárty - celek z Hané tedy před vlastními diváky vedl.

S tím se nechtěl smířit především Antonín Fantiš, který proběhl až do vápna domácích a tam byl dle svého (nikoli však Jílkova) názoru faulován. Napilno měl také brankář Michal Bárta, jehož reflexy a pohotovost vyzkoušel mladík Martin Pospíšil. Jeho rána ale nakonec zvýšení náskoku neznamenala. Stejně jako centr Schulmeistera, který se snažili zakončit Doležal s Vepřekem, ani jednomu z nich to ale hostující obrana nedovolila.

Ordoš ještě před přestávkou hledal nabíhajícího Doležala, ale k němu se už nahrávka nedostala. První půli uzavřel nepovedenou střelou Jan Navrátil. Do té druhé nastoupili hosté v lepším rozpoložení a nebezpečný centr Milana Baroše musel likvidovat obránce Václav Koutný. Ordošovu vybídku na druhé straně nevyužil Martin Pospíšil, brankáře Zlámala nepřekonal Jan Staško.

Klíčový moment zápasu spočíval v druhé žluté, respektive červené kartě. Za faul na pronikajícího Doležala ji viděl Benjamin Vomáčka, který tak oslabil své spoluhráče a Sigmě ulehčil cestu za výhrou. Ve zbytku utkání zlobil především Jan Schulmeister, jehož štiplavou ránu brankář Bárta vyrážel jen s vypětím všech sil. Na něj mířila i následná Doležalova nahrávka, Schulmeister ale nabídkou pohrdl.

Pět minut před koncem se pokoušel navýšit brankový rozdíl Martin Pospíšil, ale nemířil přesně. Baník se přesto mohl dostat k remíze - nejprve selhal Davor Kukec, po něm se neprosadil ani Fantiš. Poslední slovo měli domácí, střídajícího Javůrka ale brankář Bárta nadvakrát zlikvidoval.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz