23.09.2012 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

Oslabená Plzeň dokázala v Teplicích pouze vyrovnat

Západočeši nedokázali výhru nad Spartou náležitě zhodnotit a ze hřiště Teplic si odváží pouze bod za remízu 1:1. Domácí se ujali brzkého vedení, do karet jim pak zahrálo především vyloučení Čišovského, alespoň dělbu bodů však záhy zajistil Ďuriš.

Plzeňská Viktorka dorazila na sever Čech už i s novou posilou Romanem Adamovem, jenž se okamžitě postavil do základní sestavy místo Marka Bakoše. Naproti tomu domácí nechali své dvě nové akvizice Marka Jarolíma a Andreje Keriče pouze na lavičce.

Úvodní "rozkoukávací" desetiminutovka byla ukončena chybou Horvátka, jež znamenala sólový únik bosenského snajpra Mahmutoviče, který si tváří v tvář proti Kozáčikovi poradil s klidem sobě vlastním a poslal Teplice do vedení - 1:0. Ještě více se Západočechům přitížilo o tři minuty později, kdy byl za nedovolený zákrok na Mahmutoviče poslán předčasně do sprchy Čišovský a na Viktorii tak čekaly více než tři čtvrtiny zápasu v početním oslabení!

Ani takto dramatické momenty však hostující psychikou neotřásly. Na rohový kop si u přední tyče naskočil Ďuriš a jemnou tečí poslal kulatý nesmysl do prostoru branky - 1:1. I díky tomu se mohli svěřenci Pavla Vrby ve zbytku prvního dějství šetřit, zatáhnout se před vlastní vápno a vyčkávat na šance k rychlým protiútokům. Hra do plných pak domácím nesvědčila...

...naopak po další standardní situaci, taktéž od rohového praporku, mohl průběh hry definitivně otočit Darida, Grigara však na brankové čáře zastoupil Matula, jenž tím zabránil nejhoršímu. Jediným nebezpečím v podstatě byl pro plzeňské hráče nezastavitelný Mahmutović a právě z jeho produkce pocházela největší možnost FKT ve zbytku úvodních pětačtyřiceti minut - Kozáčik ovšem jeho snahu skvělým reflexem zneškodnil! Následně se ještě Přerostovi svěřenci dožadovali po pádu Ježdíka penalty, sudí Jech však na jejich stížnosti nereagoval.

Ještě před obrátkou museli hosté udělat dvě vynucené změny, když ze hřiště odešel jak "obětní beránek" Adamov, tak rovněž zdravotně indisponovaný Horváth. Ani přesto se obraz hry výrazněji nezměnil - Teplice nadále tlačily a snažili se dostat k ohrožení branky, jejich akce ale povětšinou končily daleko před pokutovým územím a úspěch nepřinášely ani dalekonosné pokusy z produkce Ljevakoviče nebo Jindráčka.

Po hodině hry pak byla k vidění kontroverzní situace na opačném pólu hřiště: Ďuriš se po ubráněném rohovém kopu dostal z rychlého protiútoku až do soupeřova vápna, kde však po souboji s Ljevakovičem upadl, jeho penaltový úmysl ale přesto nebyl vyslyšen.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz