18.08.2012 18:20 CET
1 : 0
(1:0)

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:0

Mladá Boleslav nebyla o tolik lepším týmem jak soupeř, Ondřej Kúdela však přesto jedinou trefou utkání prodloužil slávistické čekání na vítězství na další zápas. Sešívaní od začátku nové sezóny nasbírali jen tři remízy, poprvé letos prohráli. Domácí celek naopak získal svůj druhý tříbodový výsledek v tomto ročníku a posunul se v tabulce na čtvrté místo.

Slavisté přitom byli během první dvacetiminutovky lepším týmem, už po třech minutách hry mohl skórovat Škoda. Juhar mu hezky píchl míč a pak už to byl jen souboj mezi Škodou a brankářem Šedou, kdo uspěje. A lépe z něho vyšel právě mladoboleslavský fotbalista. Ve 22. minutě střílel z velmi dobré pozice Kisel, ale i jeho vychytal Šeda.

To už ale Mladá Boleslav čtyři minuty předtím zaznamenala jediný zásah zápasu. Postaral se o něj Kúdela, jenž se trochu náhodně dostal po rohovém kopu k balónu, napálil ho a jeho přízemní pokus prolétl kolem všech hráčů až za brankovou čáru.

Domácí jinak v prvním poločase moc nezářili, za zmínku snad stojí ještě Šírlova šance, který chtěl trochu nečekanou střelou překvapit brankáře Čontofalského, ovšem trefil pouze boční síť. Po obrátce se Slavia již na vyrovnání nezmohla. Nejrpve po hodině hry mohl navýšit náskok Mareš, kterému hezky přihrál Sivrič, a mladoboleslavský útočník pak minul branku o kousek.

V 80. minutě měl asi největší možnost urvat pro svůj tým alespoň bod Kisel. Tomu vypracoval výbornou pozici Zmrhal, Kisel však selhal v koncovce, hlavou zamířil jen vedle. Hosté si zkrátka nějaký trvalý tlak nevytvořili. V závěru utkání mohl definitivně utnout snahy soupeře Nešpor, to by se ale do jeho pokusu nesměl položit obětavě Juhar.

Autor: Patrik Sandev