15.04.2013 18:00 CET
2 : 0
(2:0)

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0

Mladá Boleslav potvrdila roli favorita a v duelu s Baníkem Ostrava zaslouženě vyhrála. Slezané si v boji o záchranu vůbec nepomohli a dál zůstávají zamotáni v sestupové hádance.

Tabulkový rozdíl byl vidět na hře obou mužstev od počátku utkání. Hostům v záložní řadě znatelně chyběl nemocný Lukeš, stejně jako v útoku zraněný Baroš. Spoustu zranění počítají od začátku sezóny také domácí, ovšem šířka kádru umožňuje Mladé Boleslavi bojovat v horní polovině tabulky. První příležitosti domácí ještě nepotvrdili, ale narůstající tlak po 25 minutách hry vyústil ve vedoucí gól. Kysela lehce oklamal obránce a jeho střela se otřela o uhýbajícího Mageru - 1:0.

Vzápětí domácí mohli vést již o dvě branky, ale Nešpor další svou velkou příležitost neproměnil. Do přestávky se domácí ale přeci jen dočkali pojišťovacího gólu a byl u toho opět Nešpor, který sklepl Jarolímův centr a Ščuk už si věděl rady - 2:0.

Zatímco před přestávkou domácí prokazovali kvalitu svou aktivní hrou směrem dopředu, ve druhém poločase bylo znát, že dvougólový náskok je proti neškodnému soupeř dostatečný, a větší důraz tak kladli logicky na defenzivu. I tak ale nebyla nouze o velké příležitosti před brankářem Bártou. Nešporovi však vstřelení gólu dnes nebylo přáno.

Poté co se neúnavný domácí útočník dostal ještě do dalších šancí, byl vystřídán Chramostou, který v posledních týdnech začíná sbírat první minuty po zranění, což je dobrá správa nejen pro fanoušky Středočechů. A Chramosta mohl i skórovat když se těsně před koncem dostal do nadějné pozice. Levačkou ovšem poslal míč vedle brány. Povedeným taktickým výkonem domácí dovedli utkání do vítězného konce a zaslouženě berou tři body.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com