16.09.2012 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 2:0

První vítězství v letošní sezoně si připsali fotbalisté Hradce Králové. Ti se doma příliš nenadřeli s Brnem a vyhráli 2:0. Zbrojovka tak nenavázala na povedené představení proti Českým Budějovicím. Votroci o tříbodovém zisku rozhodli už v prvním poločase díky brankám Uškoviče a Šíslera.

Hradec vstoupil do letošního ročníku Gambrinus ligy velmi zle a po šesti odehraných kolech měl v kolonce vítězství potupnou nulu. Vše se ale po dnešku změnilo. Na Hradci šlo od úvodních minut vidět, že chtějí převzít iniciativu zápasu a pokud možno Brno co nejrychleji vyřídit. A to se de facto stalo. Gólové situace z páté, respektive sedmé minuty zůstaly nevyužity. Hochmeister střílel v záklonu nedůrazně a Dvořákovi chyběl kousíček, aby se zmocnil míče po chybě hostí v rozehrávce. Brno také předvedlo své ofenzivní choutky, Švancara vysunul Lutonského, ale Tomáš Koubek v brance Hradce rychle vyběhl a celou situaci hostům zmařil.

Hrálo se hodně ofenzivně a šance střídala šanci. Mezlíkovo střela skončila mimo a ve 22. minutě se poprvé měnilo skóre. Dvořák ve vápně přihrál Uškovičovi, který ve vyložené a jasné situaci nezaváhal - 1:0 pro Hradec Králové. Votroci byli při chuti a za dalších devět minut zvýšili už na 2:0. Šísler tvrdou ranou propálil Radka a Brno bylo v nezáviděníhodné pozici. Ještě do konce prvního poločasu měli hradečtí možnost na zvýšení, dobře rozjetou akci ale přerušil praporek pomezního. Druhý poločas zahájili lépe Votroci a Haris Harba nebezpečným centrem pořádně zavařil brankáři Radkovi.

Brno ještě neházelo flintu do žita a po hodině hry mělo dvě solidní příležitosti na snížení popřípadě vyrovnání. Švancaru vychytal Koubek a Pernica přepálil branku. Votroci slibně rozjeté utkání nepustili a vůbec poprvé v letošní sezoně vyhráli.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz