12.08.2012 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

FC Hradec Králové - Vysočina Jihlava 1:1

Remíza 1:1 byla k vidění na stadionu Pod Lízátky, kam zavítala Jihlava. Hradečtí Votroci museli po rychlé brance dohánět skóre. To se nakonec nepodařilo, na branku Tecla sice odpověděl Šisler, ale další branky se už diváci nedočkali.

Oba týmy byly před sezonou zařazeny mezi žhavé kandidáty na sestup a i proto byl vzájemný duel pro oba tábory nesmírně důležitý. Jihlava v předchozích kolech překvapila, získala bod na hřišti Slavie i doma s favorizovanou Plzní a i v tomto utkání začala lépe. Už v 6. minutě obrana hradeckých neuhlídala při rohovém kopu hlavičkujícího Tecla a Jihlava vedla 1:0. Za chvíli mohl odpovědět domácí Šisler, jenže minul Blažkovu branku. Hradečtí posléze stupňovali svůj tlak, z další hlavičky stejně jako Šisler netrefil branku Fukal. Šisler měl ve 27. minutě další tutovku, ale opět netrefil branku.

Votroci se nakonec přeci jenom dočkali zaslouženého vyrovnání. Po půlhodině hry připravil Uškovič jasnou gólovku pro Šislera, a ten tentokrát nezaváhal - 1:1. Hradecký Šisler byl v prvním poločase hodně vidět a ještě před odchodem do šaten mohl strhnout vedení na domácí stranu. Jeho další jedovatá rána minula Blažkovu svatyni. Ve stoprocentní šanci minul i Harba a v nastaveném čase orazítkoval hlavou tyč Fukal.

Druhý poločas začal prakticky stejně jako ten první. Jihlava měla obrovskou šanci znovu vést, ale Marek Jung nedokázal z jasné pozice skórovat a stav tak zůstal neměnný 1:1. Utkání pak bohužel trochu ztrácelo tempo a diváci se dočkali dalšího vzrušení až v samotném závěru. Uškovič se krásně uvolnil a Janoušek z druhé vlny trefil jen bránícího hráče. Tím ale akce neskončila, Radek Hochmeister totiž nedokázal trefit prázdnou branku. Neskutečný moment utkání, který nakonec domácí stál tři body. Hradec tak nakonec remizoval s Jihlavou 1:1.