03.03.2013 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 0:2

Sigma zvítězila v Hradci Králové a přiblížila se tak pohárovým příčkám; domácí naopak nebezpečně balancují nad hranou sestupu, od níž je dělí jediný bod. Hrdinou atraktivního, na šance bohatého utkání se stal dvougólový střelec Navrátil.

Zápas nabral rychlé tempo už od úvodního hvizdu, a v průběhu prvních pěti minut diváci viděli gólovky na obou stranách, přičemž Olomouci se ji podařilo proměnit. Nejprve zahrozil domácí matador Kulič, který po Štěpánově přiklepnutí protáhl brankáře Zlámala; poté se na druhé straně uvolnil Navrátil, převzal Ordošův pas, obešel Koubka a skórovat do prázdné brány - 0:1.

Po čtvrthodině hry dostali Votroci perfektní šanci k vyrovnání; Jánošík po přímém kopu sklepl míč hlavou k Harbovi, který před prázdnou bránou trestuhodně pálil pouze do břevna. Ve 26. minutě si zachytal hradecký Koubek, když eliminoval Ordošovu střelu, a krátce poté to opět jiskřilo před Zlámalem, který výborným zákrokem zlikvidoval Halilovičovu hlavičku po Štěpánově centru.

Olomouc měla ještě před pauzou dvě možnosti pojistit si svůj náskok - Doležalův pokus vykopával z brankové čáry Jánošík, a poté se Koubek vytáhl robinzonádou proti standardce Pospíšila.

Po obrátce jako první zahrozil hradecký Harba, který pálil těsně vedle - a v 52. minutě už se ukazatel skóre měnil podruhé. Navrátil úspěšně zakončoval po pěkné individuální akci, když prošel až k velkému vápnu a okamžitě vyslal nechytatelný kroucený projektil do Koubkovy pravé šibenice - 0:2.

Po této brance Votroci hodně přitlačili na pilu a až do konce zápasu to byli oni, kdo ohrožoval branku soupeře - bez úspěchu. V 63. minutě propadl míč až na malé vápno k Fukalovi, který dal jednoduché střele zbytečnou razanci, a o čtvrt hodiny později se málem urodilo z mlýnice, jenž se vytvořila před Zlámalem po přímém kopu. Osm minut před koncem znovu pokoušel štěstí aktivní Harba, jenže ačkoliv jeho nepovedená střela z levé strany prolétla vápnem, nikdo z jeho spoluhráčů nebyl u míče včas.

To už Hradec uzamkl soupeře v regulérním závěrečném tlaku, jenže ani akce po ose Kulič - Fukal - Voltr úspěchem neskončila. Nezadařilo se ani Harbovi, který pouze nechal vyniknout skvělého Zlámala, a když se nikdo z hradeckých nedokázal prosadit ani v nepřehledné situaci minutu před koncem, udržela Olomouc čisté konto.

Autor: Dominik Zezula / onlajny.com