26.08.2012 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

České Budějovice - Slovan Liberec 0:2

České Budějovice doma nedokázaly bodovat s mistrovským Libercem a zůstávají na sestupové pozici. Obhájce prvenství poslal v prvním poločase do vedení Josef Šural, ve druhé půli pak zvyšoval na konečných 2:0 Brazilec Maicon.

Jihočeši zahájili utkání lépe a byl to Liberec, který musel přečkat dvě solidní šance soupeře. Po Otepkově ráně předvedl výborný zákrok Bičík a domácí zahrávali jen rohový kop. Záložník Otepka byl i u další příležitosti, po jeho přihrávce na Markoviče druhý jmenovaný pálil, ale k přesnosti měl daleko. Budějovice se snažily, ale skóre utkání nakonec otevřel mistrovský Liberec. Josef Šural potvrdil svojí formu, když si parádně připravil míč a překrásnou brankou nůžkami poslal Liberec do vedení - 0:1.

Šural byl vidět i o chvíli později, kdy jeho mířenou střelu Daněk polapil. V prvním poločase se hrál dobrý fotbal a rozhodně nemusel skončit u jediné branky. Keličovu hlavičku zlikvidoval Daněk a na druhé straně Novák promarnil obrovskou šanci, když nedokázal překonat padajícího Bičíka.

Dynamo chtělo ve druhém poločase vyrovnat a dokonce na to mělo příležitosti. V 56. minutě měl asi největší šanci na vyrovnání Rýdel, který ale nedokázal z dobré pozice trefit branku. Promarněnou příležitost Liberec potrestal, neboť hned za minutu navýšil skóre. Při postupu Maicona obránce Lengyel couval, načež brazilský hráč vypálil a se štěstím překonal Daňka - 0:2.

České Budějovice se z druhé inkasované branky zvedaly těžce. Čtvrthodiny před koncem měl možnost snížení aktivní Otepka, jenže do cesty se postavila branková konstrukce. Následovala šance libereckých, Breznaník přestřelil branku a odmítl tím definitivní stvrzení výsledku. V 90. minutě trefil podruhé v zápase tyčku Otepka a podtrhl tak smůlu svého celku. České Budějovice doma nestačily na Slovan Liberec a prohrály 0:2.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz