28.07.2012 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Olomouc po zisku Superpoháru padla v Českých Budějovicích

Hanáci se po úspěšném vstupu do sezóny, který představoval zisk Superpoháru, nevezli na vítězné vlně dlouho, osudným se jim stalo utkání na jihu Čech. Budějovicím zajistil tři body protřelý rutinér Rudolf Otepka.

Na Střeleckém ostrově se před utkáním řádně rozpršelo a nechyběly ani tradiční hromy a blesky, ovšem i přes takto nepříznivé klima se začalo podle předem daného scénáře. Právě nepřízeň počasí pak mohla hostům způsobit nemalé potíže v deváté minutě, Zlámal ale i za cenu vlastního sebeobětování Markovičův postup zamezil - oba hráči šli do souboje skluzem a nyní už kmenový brankář Sigmy musel být po této srážce ošetřován - to probíhalo dlouhé minuty, nakonec však musel do branky Martin Šustr.

Nejen díky mokrému trávníku, ale i tento stav jistě pobízel hráče ke střelám z dálky. Toho se dlouho drželi především Olomoučtí, jmenovitě především uzdravený Tomáš Hořava, ani jedna z jeho ran se však do prostoru brány nevešla. Jak mířit, ukázal olomouckému středopolaři velezkušený Otepka, po jehož dělovce si Šustr řádně oddechnul! Další kanonádu užuž chystal Rýdel, ten ale trefil pouze předpřipravený obranný val.

Vyjma dalekonosných pokusů ale první dějství příliš oku lahodících akcí nenabídlo. Nad všemi na trávníku vyčníval Otepka, po jehož centru se také mohl dvě minuty před odchodem do kabin, prosadit Marković, hlavičkoval však těsně vedle!

Dělostřelecký večer pokračoval i ve druhém poločase. Konkrétně to byl v 52. minutě Rýdel, kdo na nic nečekal a z velké dálky napálil kulatý nesmysl do břevna hostující branky! Odpověď si hned vzápětí přichystal Navrátil, Daněk byl však u své levé tyče včas. Bývalý plzeňský brankář musel zasahovat i do třetice, kdy reflexivně vyrážel volný přímý kop v podání Jana Schulmeistera. Krátce po hodině hry pak z ničeho nic Škerle fauloval ve vápně Rýdela a výraz sudího Drábka mluvil jasnou řečí - pokutový kop. Otepka zachoval chladnou hlavu a do protipohybu Šustra poslal Dynamo do vedení - 1:0.

Budějovický trávník byl tím prvním, kterého se po svém návratu z nepříliš povedeného hostování v polské Legii dotkl Michal Hubník a adaptace na českou ligu mu netrvala ani chviličku. Krátce po svém nástupu na hřiště střílel pohotově k tyči, strážce domácí branky byl ale na místě a mičudu vyrazil. Hanáky ani početní oslabení nezlomilo, naopak. Hořava hlavičkoval z těsné blízkosti, Daněk byl ovšem znovu na místě!

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz