13.08.2012 18:00 CET
1 : 2
(0:1)

České Budějovice - Baník Ostrava 1:2

V pondělní dohrávce dokázal ostravský Baník přivézt všechny tři body z Českých Budějovic a posunout se do středu ligové tabulky. Vítěznou branku vstřelil po hrubé Řepkově chybě útočník Davor Kukec.

Domácí Budějovice se snažily od úvodního hvizdu hrát aktivně, ale to se dařilo jen v úvodních patnácti minutách. Po Hanzlíkově centru se dostal k hlavičce Klesa, jenže minul branku. Baník na tuto iniciativu odpověděl stylově. Gregušův rohový kop ve vápně propadl a neobsazený Petr Mach propasíroval míč do branky. Ostrava vedla na jihu Čech 1:0. Českobudějovičtí nemohli najít na obranu Baníku recept a naopak to mohli být opět oni, kdo v závěru poločasu mohl inkasovat. Střele Greguše ovšem scházela větší přesnost, gólman Daněk tak nemusel zasahovat.

Po změně stran se domácí odhodlali více otevřít hru a málem to přineslo kýžené ovoce. Sandrův dobrý centr se dostal až k Novákovi, takřka jisté brance zabránil jeden z obránců Baníku. Novák měl po hodině hry ještě jednu velkou příležitost, tentokrát měl zužitkovat Otepkův centr, jenže opět nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

Čtvrthodiny před koncem došlo na druhý klíčový moment celého utkání. Stoper Řepka se nejprve prezentoval zajímavým sólem, které uťal až hvizd hlavního rozhodčího. Ex-sparťanský obránce tuto chvilku neunesl a sudího zřejmě počastoval nelichotivými slovy. Řepka si vysloužil žlutou kartu a o chvíli později předvedl velký zkrat, po kterém se řítil sám na domácí branku Davor Kukec. Kreativní hráč Baníku proti Daňkovi uspěl a zajistil hostům dvoubrankové vedení - 0:2.

Do konce utkání ještě zbývalo více než patnáct minut, ale ostravský Baník dobře bránil a Budějovické až na výjimky k ničemu nepouštěl. Jednou z výjimek byla nepřesná Lengyelova hlavička. České Budějovice ale nakonec ještě dokázaly utkání zdramatizovat. Pět minut před koncem Frydrych jasně podrazil ve vápně Markoviče a sudí nařídil pokutový kop. Velezkušený Rudolf Otepka ho proměnil a celkovou 70. ligovou brankou snížil na 2:1 z pohledu hostí.

Ciprovi svěřenci se ve zbývajícím čase hnali kupředu. Po Hudsonově průniku a následným centrům měla baníkovská obrana co dělat, aby míč odvrátila do bezpečí. Ve tříminutovém nastaveném čase další branka nepadla, a tak Baník zvítězil na jihu Čech 2:1.

Autor: Ondřej Linhart