03.03.2013 15:00 CET
2 : 0
(0:0)

Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 2:0

Jablonecký Baumit odčinil porážku ze severočeského derby a před zraky vlastních diváků porazil Zbrojovku Brno 2:0. Domácí se prosadili až po změně stran, na trefu Lukáše Zoubeleho navázal minutu před koncem zkušený Tomáš Čížek.

Svěřenci trenéra Kotala si vypracovali první velkou šanci už po čtyřech minutách, kdy trefil tyč Beneš. Jablonec byl po celý první poločas lepším týmem, měl několik šancí, ale žádná se prozatím neujala. Platilo to i před koncem první pětačtyřicetiminutovky, kdy Čížek nůžkama připravil šanci pro Pázlera, který ale hlavičkoval do břevna!

Jablonec se dočkal úvodní branky až po hodině hry. Jablonského nepříjemný přízemní centr Doležal vyrazil před sebe a Lukáš Zoubele patičkou otevřel skóre zápasu - 1:0 pro Jablonec. Hned o dvě minuty později mohl Baumit navýšit, jenže Novák ztroskotal na brankáři Doležalovi.

Zbrojovka byla směrem dopředu marná a jablonecká defenzíva tak neměla prakticky žádnou práci. Jablonec byl blízko vítězství a minutu před koncem tříbodový import stvrdil druhou brankou. Za obranu Brna se dostal po přesném pasu Tomáš Čížek a zkušeně uklidil míč do branky - 2:0 pro Jablonec. Zbrojovka nepředvedla na severu Čech vůbec nic a po zásluze odjíždí bez bodu.