0 : 1
(0:0)
Bazaly, Ostrava

Sparta vyhrála i na Bazalech a nadále stopuje vedoucí Plzeň

Pražané potvrdili skvělou formu i na ostravském pažitu a po hubené výhře se drží v těsném kontaktu za vedoucí Viktorií Plzeň, která má k dobru o něco málo pozitivnější skóre. Baník zůstává těsně nad chvostem.

Na jaře premiérově od první minuty se představil sparťanským fanouškům Jiří Jarošík, zatímco na opačné straně se mezi vyvolenou jedenáctkou postavil Martin Lukeš, všemi očekávaný Milan Baroš přišel na pažit až po hodině hry. Úvodních čtyřicet pět minut však žádnou převratnou fotbalovou podívanou nenabídlo a oba brankáři v podstatě dané časové období přestáli bez výraznějšího zákroku.

Letenský tým sice domácí mačkal jako pověstný citrón, avšak do žádných nebezpečných akcí se dlouhé minuty nedostával a ostravská defenziva působila spolehlivým dojmem. Tomu napomohla i nečekaná absence Ladislava Krejčího (svalové problémy), jehož místo u levé postranní čáry zaujal Václav Kadlec a premiérově na jaře od první minuty vyběhl takřka nevyužívaný Pavel Kadeřábek, přičemž ani jeden z nich se očividně necítil ve své kůži a bylo to znát.

Teprve po hodině hry se začalo něco dít: Lafata ovšem hlavičkoval těsně vedle ohraničeného prostoru a povedená rána Hušbauera na skvěle reagujícího Bártu recept nenašla! Rozhodující moment na sebe nechal čekat až do 76. minuty: Stronati, do té doby bezchybný, posunul míč za sebe, Kaprálik už pohyb Kweukeho nezachytil a sparťanský kolohnát už měl následně snadnou úlohu - 0:1! Kamerunec se tak poprvé po zimní přestávce zapsal do střelecké listiny. Italský mladík následně svoje zaváhání alespoň částečně napravil, když z branky vykopl gólovou střelu Kadlece! Domácí však odešli bez bodu.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz