3 : 0
(2:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - FC Hradec Králové 3:0

Milan Baroš dnes jasně ukázal, že ještě nepatří do starého železa - Hradec Králové popravil třemi brankami a zajistil tak svému Baníku pohodlnou výhru 3:0. Domácí tak prchají mílovými kroky ze sestupového pásma, zatímco Votroci se k němu naopak nebezpečně blíží.

Dá se říct, že nebýt ostravské útočné hvězdy, utkání by nemělo prakticky vůbec co nabídnout. Baroš, který odehrál 78 minut a do šaten ho při střídání vyprovázel bouřlivý potlesk téměř deseti tisícovek diváku v bazalských ochozech, byl u všeho podstatného; impotentní Hradec se nezmohl téměř na nic.

Bývalý kanonýr Liverpoolu, Lyonu či Galatasaray zaměstnal hostující obranu už po dvou minutách hry, kdy nebezpečně pálil z malého vápna, a jen pohotový zákrok gólmana Koubka uchránil Hradec od inkasované branky. O další dvě minuty později však už Votrokům nepomohlo nic - Soukup sklepl míč hrudníkem přímo na Baroše, který se prohnal kolem bránícího hráče a přízemní střelou poslal Baník do vedení - 1:0.

Domácím nejvíce zatrnulo po čtvrthodině hry, kdy se nejprve zranil autor asistence Soukup, který byl nahrazen Krautem, a následně pořádně zatrnulo brankáři Bártovi po střele Šislera; hradecký obránce však nadějný brejk nevyužil, když pálil těsně nad.

Krátce po uplynutí úvodní půlhodiny domácí zdvojnásobili vedení. Celá akce tentokrát začala u Jana Hableho, který skvělým pasem za obranu našel číhajícího Baroše, a nejlepší střelec Eura 2004 opět prokázal svůj zabijácký instinkt - 2:0.

Ostravský hrdina mohl docílit hattricku už před přestávkou; míč se k němu dostal ve 43. minutě po individuální akci Fantiše a finální přihrávce Kukece, ale tentokrát neuspěl. Chuť si tak spravil přesně o 10 minut později, kdy dorážel do klece Kukecovu ránu odraženou od tyče - 3:0.

A když si v závěru brankář Bárta poradil i se dvěma střelami hostujícího Harby, bylo jasné, že Baník neprohraje ani popáté za sebou; Hradec naopak na ligovou výhru čeká od půlky listopadu, a navíc už potřetí v řadě neskóroval.

Autor: Dominik Zezula / onlajny.com