09.05.2012 18:00 CET
5 : 0
(3:0)

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 5:0

Viktoria Plzeň si pohrála s Příbramí a v posledním kole jí čeká přímá bitva o titul na půdě Slovanu Liberec. Viktoriáni neponechali nic náhodě a Příbram válcovali hned od úvodní minuty. Dvakrát se mezi střelce zapsal Pavel Horváth, pokaždé to bylo z pokutového kopu. Brankostroj Plzně se nakonec zastavil na výsledku 5:0.

Příbramští fotbalisté se nestačili ani rozkoukat a už po pětiminutách prohrávali 1:0. Pilaře fauloval Papšys a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Pavel Horváth - 1:0 pro Viktorii Plzeň. Vrbovi svěřenci se okamžitě uklidnili a hráli v naprosté pohodě. V 11. minutě spálil velkou příležitost Petržela a po něm hned Darida, ale obhájce prvenství to nemuselo mrzet. Kolář zakrátko naservíroval míč před prázdnou branku Bakošovi a slovenský reprezentační útočník vsítil druhou branku - 2:0 pro Viktorii Plzeň.

Zápas připomínal hru kočky s myší. Ještě do poločasu vedli Plzenští už 3:0. Milan Petržela zamířil ve vápně přesně ke vzdálenější tyči a golman Hruška byl bez šance - 3:0 pro Viktorii Plzeň. Před třetí brankou měli domácí ještě dvě velké šance, jenže ty neproměnili.

Plzeň diktovala tempo i ve druhém poločase. Pilař ve vyložené šanci nastřelil Hrušku a Petržela po Kolářově přihrávce netrefil hostující svatyni. Příbram nakonec inkasovala ještě dvakrát. Po odraženém centru hlavičkoval před prázdnou brankou Čišovský a za dvě minuty završil popůlárního bůra další proměněnou penaltou Pavel Horváth! I přes další šance už Plzeň skóre nenavýšila a Příbram porazila 5:0. Jedenáct tisíc diváků na plzeňském stadionu mohlo oslavovat, jejich tým si to totiž v posledním kole rozdá o titul s Libercem.