15.10.2011 18:20 CET
0 : 3
(0:2)

Sparta Praha - Slovan Liberec 0:3

Sparta poprvé v sezoně zaváhala a hned je z toho vysoká porážka 0:3 od Liberce. Severočeši zaskočili vedoucí tým hned v úvodu, kdy mu nasázeli dvě branky. Zdrcená Sparta nedokázala ani snížit, misto toho ve druhém poločase ještě jednou inkasovala.

Liberec začal na Spartě hodně nebojácně a už v 7. minutě vedl. Do Štajnerova centru se akrobaticky položil Breznaník a Švenger poprvé kapituloval - 0:1. Pražané se sotva vzpamatovali z rychlé branky a Liberec jim uštědřil další ránu. Další Štajnerův centr tentokrát našel Šurala a ten hlavou zvýšil už na nečekaných 0:2 pro Slovan Liberec. Začátek jako hrom Spartu hodně opařil a ve 29. minutě měl další šanci hostující celek. Sparta se předvedla až po půlhodině hry, Grajciar tvrdě vypálil a Bičík musel předvést dobrý zákrok. Hned za dvě minuty spálili Letenští další velkou šanci, Grajciar opět vypálil a z dorážky neuspěl ani Vidlička.

V prvním poločase to ještě nebylo vše. Štajner za chvíli po Matějovského zaváhání pálil do připraveného Švengera. Hra se následně rychle přenesla na druhou stranu a Slepička zblízka nepřekonal Bičíka. Hodně vzruchu přinesl i závěr poločasu, Breznaník běžel sám na Švengera a neuspěl, Nezmar zase pro změnu hlavičkoval mimo.

I ve druhém dějství se bylo na co dívat. Oba celky předváděly vynikající fotbal. V 62. minutě nepochopitelně zazdil tutovku stoper Zápotočný a Liberec to vzápětí potrestal třetí brankou. Reprezentační obránce Gebre Selassie poslal krásný centr na hlavu Breznaníka, který pohodlně zvýšil na 0:3. V této fázi zápasu už to měla Sparta hodně těžké, snížit mohl Slepička, jenomže opět netrefil branku. Sparta se snažila seč mohla, ale na Liberec dneska prostě neměla. Vedoucí tým tak poprvé prohrál - 0:3 s Libercem.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz