25.11.2011 20:15 CET
0 : 0
(0:0)

Sparta Praha - Dukla Praha 0:0

Sparta Praha se sice stala podzimním mistrem, ovšem nerozloučila se s touto částí sezony tak, jak by si asi představovala. Letenští v zápase proti Dukle nedokázali dát branku a v pražském derby jenom remizovali 0:0. Remízou tak hodili rukavici nejbližším pronásledovatelům, zejména Liberci.

Diváci na mrazivé Letné čekali na první tutovku zhruba patnáct minut, Matějovský využil chyby Vrzala a dokonce překonal hostujícího brankáře. Ovšem na brankové čáře ještě odvrátil Hašek a Kadlec už nedokázal účelně zakončit. Tutovka se zrodila i na druhé straně, kdy šel sám do samostatného průniku Lietava, rovněž i on Švengera překonal, jenže míč nenasměřoval lobem mezi tři tyče. Největší šance zápasu přišla čtyři minuty před koncem prvního poločasu a měla jí Sparta. Grajciarův centr našel ve vyložené pozici Sionka, jenže tomu míč ideálně nesedl. Dukla držela na půdě vedoucí Sparty nadějnou poločasovou remízu 0:0.

Na začátku druhého poločasu mohli jít hosté do překvapivého vedení. Centr Haška hlavičkoval Mikula vedle branky. O něco později zkoušel vystřihnout efektivní nůžky Leonard Kweuke, místo aby trefil míč a potažmo branku, zasáhl hostujícího Vorla. V 59. minutě se tentýž muž probil k hlavičce, ale branka Rady jakoby byla zakletá. Sparta si vytvářela čím dál větší tlak, držela míč častěji na svých kopačkách, ale přes neprostupnou obranu Dukly se těžko prosazovala.

V posledních minutách byli hráči v rudém nastěhování před brankou Rady a zasypávali Duklu jedním rohovým kopem za druhým. Už v devadesáté minutě hlavičkoval po Pamičově rohu Hušbauer do tyče! Dukla tedy nakonec se štěstím uhájila pro ní vynikající výsledek - remízu 0:0.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz