01.04.2012 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

Sparta Praha - 1. FK Příbram 0:2

Obrovský šok zažila pražská Letná. Domácí Sparta podlehla Příbrami na vlastním hřišti 0:2, a pokud Liberec večer zvítězí, půjde do čela. Sparťané mohou litovat zahozených šancí, zejména v prvním poločase jich měli několik. Výhru Příbrami zařídili Šlapák a Koukal.

A Spartu mohou mrzet zejména neproměněné šance. Už v první minutě mohl Spartu poslat do vedení Přikryl, ale tváří v tvář brankáři Hruškovi neuspěl. O dvě minuty později musel Hruška opět sám čelit protivníkovi, Kweuke se ho pokoušel přehodit, ale udělal to bídně a Hruška míč lapil. Příbram měla první šanci po špatném odkopu Vaclík, brankář Sparty trefil protihráče, ale míč směřující do branky ještě stihl zastavit. Strhující začátek zápasu pokračoval, Pilíkova rána prolétla těsně nad břevnem Vaclíkovi branky.

Diváci na Letné se rozhodně nenudili, ba naopak. Šance střídala šanci, v té další se ocitnul Krejčí, když konečně překonal Hrušku, ale míč skončil na tyčce a poté šel ven z branky. Zanedlouho minul branku křužnou ranou Kweuke a nerozhodný stav 0:0 pokračoval. Sparta nadále spalovala šance, Přikryl ve vyložené šanci přestřelil branku a ve 38. minutě za to Sparta pořádně zaplatila. Centr Pleška našel ve vápně Šlapáka a ten patičkou překonal brankáře Vaclíka. Příbram vedla překvapivě na Spartě 1:0.

Svěřenci Martina Haška chtěli po změně stran s výsledkem něco udělat, ale jakoby se jich trochu zmocnila herní křeč. Sparta byla aktivnější, držela častěji míč, ale Příbramští je už do vyložených šancí nepouštěli. V 63. minutě přišla pro domácí další studená sprcha v podobě druhého gólu. Šlapák v tísni posunul míč na Koukala a ten zakončením pod břevno zvýšil na senzačních 2:0 pro Příbram.

Hosté byli i nadále velice nepříjemným soupeřem, Marešův centr našel Šlapáka, ale ten nedokázal pořádně zakončit. Sparta už byla v těžké pozici a na hře to bylo znát. Příbramští výsledek uhájili a postarali se o největší senzaci kola, na Spartě vyhráli 2:0.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz