12.05.2012 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Plzeň titul neobhájila, ten dnes ubránil Liberec!

Česká Gambrinus liga má nového vládce! Titul dnes díky remíze získal Liberec, který se v přímém souboji o čelo utkal s Plzní. Pokud by Plzeň vyhrála, titul by mohla obhájit. Gól ale nevstřelila a končí až třetí.

Napětí až do posledního kola, to už v českých poměrech dlouho nebylo. Ale pro nezaujatého diváka je to velmi vítaná změna. Ještě lepší změna je výsledek dnešního zápasu pro diváka se zaujetím pro Liberec. Ten díky velmi dobré defenzivní činnosti a kompaktnosti celého týmu slaví titul!

První náznak šance měli hosté. Stadion U Nisy byl svědkem šance Koláře, po jehož nahrávce se nepovedlo zakončit Bakošovi. Hrozil také hlavičkující Pilař, Bičíkovi ale gól nevstřelil. Gólem naopak zaváněla Bakošova střela z úhlu, Bičík ale velmi dobře situaci odhadl, včas vyběhl a zmenšil Slovákovi střelecký úhel. Na druhé straně střílel Rabušic, brankář Čech se ale také vyznamenal.

Po půlhodině hry pálil ostrými Darida, ale Bičík míč snad očima vytěsnil mimo. Miloš Bosančič zkoušel své štěstí na opačné straně hřiště, Čech byl opět připraven.

Ve druhé půli se před Bičíkem ocitl Marek Bakoš skoro osamocený, brankář Slovanu ho ale perfektně vychytal a dál držel akcie svého týmu velmi vysoko. Liberec velmi dobře bránil, Plzeň mu k rozvíjení tohoto umění poskytovala mnoho šancí. V jedné z nich se ocitl opět Darida, jeho rána ale skončila na tyči!

Jiří Štajner dirigoval hru domácích, jeho přímý volný kop nakonec propadl až k nohám Renata Keliče, který ale trefil pouze dobře vyběhnutého Čecha. Toho ohrozil také energicky hrající Breznaník, který se prohnal kolem obránců. Brankáře Čecha ale opět nepřekonal a bezbrankový stav trval i deset minut před koncem utkání.

Hostující mladíček Wágner měl velkou smůlu, jeho střela se otřela o tyč Bičíkovy brány! Nápor Plzně pokračoval. Skončil až ve chvíli, kdy sudí Královec ukončil dvě minuty trvající nastavení a Stadion U Nisy mohl slavit. Liberec ubránil i díky heroickému výkonu Bičíka remízu s Plzní a stává se mistrem Gambrinus ligy pro ročník 2011/2012!

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz