21.10.2011 20:15 CET
3 : 2
(2:1)

Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2

Liberecký Slovan se v domácím utkání proti Baníku Ostrava pořádně nadřel, ale nakonec bere všechny tři body. Severočeši pokaždé vedli, ovšem Baník vždy srovnal. Na rozhodující trefu Jana Nezmara v nastaveném čase už nicméně neměl čas odpovědět.

Zápas začal dost opatrně, Liberec měl častěji míč na svých kopačkách, nicméně branku ohrozil až v 19. minutě a hned z toho byla úvodní trefa. Na Breznaníkův centr si naskočil Hadaščok a jeho hlavička znamenala vedení Slovanu 1:0. Baník s odpovědí nečekal dlouho, hned o osm minut později předvedl nenápadnou akci, na jejímž konci byl osamocený Svěrkoš! Někdejší útočník francouzského Sochaux se v těchto situacích zpravidla nemýlí - 1:1.

Obraz hry se ale ani po dvou brankách nezměnil. Stále se hrálo dosti opatrně, co je však důležitější - i nadále padaly branky. Ve 37. minutě zahrávali liberečtí rohový kop a Jan Nezmar hlavou poslal míč za brankovou čáru. Tedy poslal, míč se schoval mezi těly hráčů, ale hlavní sudí po poradě s pomezním branku uznal - 2:1 pro Liberec. Domácí mohli ještě do poločasu zvýšit, Breznaníkovu střelu ale zlikvidoval Pietrzkiewicz! Zakrátko to mělo domácí mrzet.

Místo dvoubrankového vedení totiž později přišlo vyrovnání. V 58. minutě ještě neuspěl Cverna, jeho pokus minul tyčku. O dalších osm minut se to ale povedlo. Poliaček krásným lobem vyzval Svěrkoše, pro kterého nebyl problém vstřelit svojí druhou branku v zápase a srovnat na 2:2.

Liberec nesložil zbraně a své vedení chtěl opět zpátky. Baníkovci ale dobře bránili a soupeře do ničeho většího nepustili. Už se zdálo, že utkání skončí remízou, když v tom probudil své kanonýrské vlohy Jan Nezmar! V nastaveném čase parádně odcentroval kapitán Janů a Nezmar v pádu překonal Pietrzkiewicze, čímž vlastně rozhodl celé utkání - 3:2 pro Liberec.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz