04.05.2012 20:15 CET
0 : 0
(0:0)

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:0

Liberec si komplikuje situaci, v pátečním utkání i přes obrovský tlak pouze remizoval doma se Slováckem 0:0 a v případě vítězství Sparty bude mít dvě kola před koncem na čele už jen dvoubodový náskok. Slovan byl skutečně po celých devadesát minut jednoznačně lepším týmem, měl řadu příležitostí, ale branku vstřelit nedokázal.

Domácí udělali oproti obvyklé základní jedenáctce dvě změny, obě však byly vynucené karetními tresty - nastoupit nemohli záložníci Vácha s Breznaníkem. Hostující branku opět střežil Melichárek, jenž se nakonec stal hlavní hvězdou zápasu. Hned od začátku byl Liberec lepší, Slovácko ale dobře bránilo a dlouho Slovan do vyložených příležitostí nepouštělo.

Jako první zahrozil v osmé minutě Fleišman, který pálil po rychlé kličce z pětadvaceti metrů, Melichárek však jeho povedený pokus kryl. Pak centroval před bránu Janů a jeho prudký míč tečoval nešťastně Trousil, brankář Slovácka ale pohotově zasáhl. Melichárek si pak pohlídal i pokus Šurala, proti hlavičce Rabušice zase jen sledoval míč letící mimo tři tyče.

Ve dvacáté první minutě přišla první opravdu velká šance zápasu, když hostující obranou prošel jako nůž máslem Rabušic a přes vyběhnuvšího Melichárka hledal před prázdnou kasou Hadaščoka, ten ale nedokázal v souboji přetlačit Trousila a následná dorážka Štajnera trefila jen jednoho z bránících hráčů. Zajímavý moment byl v Liberci k vidění v minutě sedmadvacáté, kdy nejprve Hadaščokova tečovaná rána skončila těsně vedle levé tyče, aby z následného rohu skóroval Kelič, ovšem branka uznána nebyla.

Zatímco se však hráči Slovanu u rozhodčího divili, zaútočilo také Slovácko, domácí pak mohli po zakončení Hlúpika hodně děkovat Gebre Selassiemu, že mu do střely v poslední chvíli skončil. O pár minut později pálil zpoza šestnáctky Rabušic, Melichárek ale dobře vyrazil. Liberečtí se pořádně zlobili ještě jednou, v samotném závěru prvního poločasu byl totiž těsně za hranicí velkého vápna faulován Šural, sudí Adam ale ještě před exekucí úvodní dějství ukončil.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, Slovan neustále tlačil a byl i nebezpečný před brankou, Melichárek si však poradil se všemi spletitými situacemi na jedničku. Perfektně vyřešil jak tečovaný centr Gebre Selassieho, tak zakončení nohou i hlavou v podání Hadaščoka. Po hodině hry odcentroval ze strany Štajner a posadil balón přesně na hlavu Gebre Selassieho, ten ale těsně minul.

Deset minut nato zahrozil hlavou také Štajner, jenže přestřelil. Hosté příkladně bojovali, vydávali se ze všech sil, ovšem potřebovali také štěstí. Nejdříve tedy mohli i strhnout vítězství na svou stranu, to by ale Došek musel lépe umístit svou střelu. Poté odcentroval aktivní Gebre Selassie a střídající Musiol tečoval míč k tyči. Domácí už se málem radovali, Melichárek ovšem nakonec vytáhl další úžasný zákrok a kulatý nesmysl dost neuvěřitelně nedokázal do sítě dopravit ani dobíhající Šural.

Největší příležitost celého utkání si Liberec schoval až do nastaveného času. To se na malém vápně prosadil k hlavičce Kelič, bohužel pro Slovan ale trefil jen tyč. Domácí tak ztratili v boji o titul důležité dva body a přestože stále drží všechny trumfy ve svých rukou, už rozhodně nemá nic jistého.

Autor: Michal Hruška