28.11.2011 18:30 CET
0 : 0
(0:0)

Slavia Praha - Baník Ostrava 0:0

Před televizními kamerami v Edenu gól nepadl. Slavia pouze remizovala s Baníkem.

Oba týmy nastoupily do utkání v jiném rozpoložení. Slavie chtěla prodloužit sérii bez prohry a připsat si pod trenérem Strakou čtvrté vítězství v šestém utkání, zatímco pro ostravský Baník je ve zpackaném podzimu dobrý každý bod a v Edenu chtěl napravit domácí zaváhání s Příbramí.

Od prvních minut se utkání odehrávalo dle očekávání. Hru tvořili především domácí, kdežto hosté, kterým letos vyhovuje více hra na brejky, se snažili červenobílé atakovat a vyrážet do rychlých protiútoků. Výraznější šanci si v úvodu utkání nevypracoval žádný z celků, do náznaku se prodíral Milutinovič, ovšem brankář hostí Pietrzkiewicz byl u míče dříve. Na druhé straně odpověděl střelou z pravé strany Kraut.

Až před přestávkou mohl padnout první gól z větší příležitosti. Překvapivě se do ní dostali ostravští, konkrétně stoper Vomáčka, který ještě nedávno ve Slavii působil. Svému bývalému zaměstnavateli ovšem gól nevstřelil, jeho hlavičku po rohovém kopu zneškodnil Čontofalský.

S větší chutí vtrhli do druhé půle opět červenobílí. Po ošklivém faulu Cverny na Vlčka se po rozehraném přímém kopu dostal ke střele Trubila, polský gólman ale byl na svém místě. Po další nudnější pasáži přišel vzruch až po hodině hry. Střela Jandy, ani nabídka Nitrianského před bránu ovšem ke gólu nevedly.

Za gólem se stále více tlačili sešívaní, ale ani Baník nezůstal se šancemi pozadu. Příležitost Poliačka či hlavička Malcharka však změnu skóre také nepřinesly. S přibývajícími minutami se na boji začalo projevovat stále více nepřesností a útoky obou týmů tak jen zřídkakdy končily ohrožením soupeřovy brány.

Dobrou příležitost ke skórování měli domácí ze zajímavé standardní situace po faulu na Blažka, ovšem Jarolím trefil pouze zeď. Tlak Slavie v posledních minutách sílil a hosté již rezignovali na útok a koncentrovali se na bránění bodu. I díky nepřesnosti a zbrklosti domácích hráčů se ho nakonec dočkali.

Dohrávka patnáctého kola tak skončila bez branek. Slávisté sice natáhli šňůru zápasů bez porážky na pět, ovšem v domácím duelu ztratily dva body. Baník venku neprohrál počtvrté z posledních pěti duelů.

Autor: Martin Lavický / onlajny.cz