17.03.2012 16:00 CET
2 : 4
(1:0)

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:4

Liberečtí fotbalisté nedovolili Spartě utéct na rozdíl šesti bodů a v dnešním krásném utkání přestříleli domácí Sigmu Olomouc 4:2. Hanácí sice drželi s Libercem krok, ale nakonec nedokázali výsledkově navázat na úspěšné představení v Plzni.

Zápas nabídl spousty šancí a také spoustu gólů. Skóre se mohlo měnit už v páté minutě, kdy Renato Kelič hlavičkoval po rohovém kopu nad. Ve 21.minutě byli Liberečtí znovu blízko první brance, Gebre Selassie pálil z ostrého úhlu, ale míč šel jen podél brankové čáry - v síti neskončil. Hosté své šance neproměnili a čtyři minuty na to přišel trest. Ordoš se Schulmeisterem šli do přečíslení a zvládli ho na výbornou. Prvně jmenovaný nekompromisní ranou překonal brankáře Bičíka - Olomouc vedla 1:0. Liberec na nic nečekal a hnal se za vyrovnáním, hned o dvě minuty později měli šance Rabušic se Štajnerem, brankář Zlámal nejprve míč vyrazil a posléze zažehnal nebezpečí Varadi.

Poté tempo na Andrově stadionu poněkud opadlo a další šanci viděli diváci až ve 40. minutě. Adam Varadi se dostal ke střele a Bičík měl co dělat, aby míč zneškodnil. Hanáci vedení v prvním poločase udrželi, ovšem ve druhém poločase nastal obrat.

V 53. minutě se totiž Liberec dočkal vyrovnání. Rychlý protiútok zakončil stejně nekompromisně jako při prvním Ordošově gólu Breznaník - 1:1. Nerozhodný výsledek vydržel pouhé tři minuty, Gebre Selassieho parádní centr zatloukl hlavou do sítě Rabušic - 2:1 pro Liberec. A nadále obě strany předváděly útočný fotbal, Navrátilův centr na zadní tyč zužitkoval Ordoša svojí druhou brankou v zápase vyrovnal na 2:2.

Liberec si opět mohl vzít vedení rychle zpátky, Rabušic totiž postupoval sám na Zlámala, jenže v zakončení absolutně selhal - přestřelil vysoko nad. Ovšem dvacet minut před koncem už Liberec zase vedl. Na Rilkeho pas si naskočil Štajner a hlavou do protipohybu brankáře dal na 3:2 pro Liberec. Hosté už se o vedení připravit nenechali, naopak mohli ještě přidat pár branek. Šural se pokoušel olomouckého brankáře přelobovat marně a v nastaveném čase definitivně stvrdil vítězství Slovanu střídající Musiol. Liberec vyhrál na Hané 4:2 a stále je tři body za vedoucí Spartou.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz