20.11.2011 15:00 CET
1 : 1
(0:1)

FC Hradec Králové - Slavia Praha 1:1

Slavia nedokázala navázat na předchozí tři výhry v řadě a dnes pouze remizovala 1:1 na půdě Hradce Králové. Zejména ve druhém poločase se hrál hodně pohledný fotbal s dostatkem šancí na obou stranách.

Votroci měli v prvním poločase navrch a hlavně ve 20. minutě hostům pořádně zavařili. Bohůžel probémem Hradce v posedních zápasech byla koncovka a tento případ nebyl výjimkou, Černý ani Dvořák nedokázali vystřelit a Slavia se nakonec ubránila. Nicméně snažení domácích tím neskončilo. Za další tři minuty hlavičkoval nad Pavel Černý. Pražané se osmělili až před koncem prvního poločasu. Ve 43. minutě byl v pokutovém území faulován Hloušek a sudí nařídil pokutový kop! Ten bezpečně proměnil Zbyněk Pospěch a Slavia vedla na východě Čech 0:1.

Začátek druhého poločasu měl hodně zajímavý a napínavý začátek. Nejprve zazdil dobrou šanci Hurka, když jeho pokus Koubek vyrazil a hned za minutu srovnal na 1:1 domácí Pavel Černý. Autor vyrovnávací trefy vlastně jen zakončil povedenou akci, byť míč nakonec skončil v síti se štěstím - 1:1. A aby toho nebylo málo, hned vzápetí mohl dát na 2:1 pro domácí Janoušek, jenže to by musel být o chlup přesnější.

Druhá půla nabídla mnohem ofentivnější představení, než tomu bylo v prvním dějství. V 55. minutě pálil vedle Štěpán a na druhé straně se marně dožadoval další penalty Janda. Pět minut po hodině hry vstřelil Hradec další branka, ale ta nebyla pro ofsajd uznána. Další vzrušení přinesl závěr zápasu, hlavička Pospěcha měla gólové parametry, ale Koubek předvedl fantastický zákrok. Poslední větší šanci zápasu měl Hochmeister, jeho střela byla tečována a tak se hrál pouze rohový kop. Slavia nakonec vyhrát nedokázala a z Hradce si odváží pouze bod.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz