11.09.2011 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

České Budějovice - Baník Ostrava 0:0

V zápase trápících se celků branka nepadla. Pro České Budějovice a samozřejmně i ostravský Baník je konečná remíza málo. V 61. minutě byl vyloučen hostující Malchárek.

První větší šanci zápasu měli Jihočeši, kombinaci Klesy, Bakaly a Otepky zakončoval posledně jmenovaný, ovšem brankář Pietrzkiewicz nepříliš razantní střelu sebral. Jakýchsi pološancí bylo dost na obou stranách, ve 36. minutě pořádně prověřil ostravského brankáře Klesa! Těsně před odchodem do šaten zasypali Baníkovci hostující branku několika střelami, ani jedna se však neujala. Ve třetí minutě nastaveného času měla Ostrava neuvěřitelné štěstí, Lengyel stál před prázdnou brankou ale rozezvonil jenom tyčku! Poločas tedy skončil bez branek.

To však ještě diváci nevěděli, že se branky nakonec nedočkají. V 56. minutě byl velmi blízko gólu Stráský, ale zastavila ho branková konstrukce! O pět minut později podtrhli hosté bídu, Malchárek fauloval Machovce a uviděl druhou žlutou kartu.

V převaze hrající Budějovice měly následně několik dobrých pokusů, Hudson vůbec branku netrefil a totéž platilo i o Bakalovi. Tlak Dynama se stupňoval, Čirkin orazítkoval tyč. Branková konstrukce pomohla Baníku už podruhé v zápase. Přesto nakonec mohl vyhrát, ve druhé minutě nastavení postupoval sám na branku Kraut, brankář Křížek vyběhl a Krautovi se do cesty postavilo břevno. České Budějovice remizovaly s Ostravou 0:0.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz