11.09.2011 17:00 CET
4 : 0
(1:0)

FK Jablonec - Slavia Praha 4:0

Dny trenéra Michala Petrouše jsou nejspíše sečteny. Slavia v Jablonci naprosto propadla a prohrála vysoko 4:0. Jablonec tak pokračuje v neuvěřitelných výkonech, Lafata zaznamenal další dvě branky.

Kdo by to byl řekl, že Jablonec bude v zápase proti pražské Slavii velkým favoritem. Prvních pár minut nabídlo vyrovnanou partii, jenže pak začal být mnohem nebezpečnější domácí Baumit. Kovaříkův přímý kop málem dopravil do branky Beneš. Za dalších osm minut vyslal Lafata do šance Kopice a Čontofalský musel zasahovat. Nerozhodný stav vydržel pouze do 25. minuty, na Kovaříkův centr si naskočil Beneš a umístěnou hlavičkou zajistil Jablonci vedení - 1:0.

Baumit byl při chutí a nadále útočil, další výraznější moment však měli Sešívaní. Hurka vypálil a Špit musel vyrážet nad břevno. Na druhé straně netrefil míč ideálně David Lafata a pět minut před odchodem do šaten tentýž muž sklepl míč na Jarolíma, který napálil jen Čontofalského.

Trenér Petrouš, který dostal před tímto zápasem ultimátum musel s výsledkem něco udělat. A však to, co následovalo ve druhém poločase bylo pro něj hororem. V 51. minutě přitom mohlo být vše jinak, kdyby Vlček v pokutovém území lépe vystřelil. Nestalo se tak a v 59. minutě, v malém vápně, neobsazený Lafata vstřelil druhý gól Baumitu - 2:0 pro Jablonec. Za dvě minuty skóroval Beneš hlavou, ovšem byl v ofsajdu a branka neplatila. Domácí fotbalisty to nemuselo mrzet, protože v 70. minutě vstřelili další gól. Kovaříkova střela zapadla přesně k tyči - 3:0.

Jablonec byl jasně lepší a pokračoval v náporu, na hrozivých 4:0 zvýšil v 81. minutě svojí druhou brankou v zápase David Lafata. Jablonecký kanonýr obehrál Čontofalského a zakončil do prázdné branky. Slavia mohla v závěru alespoň snížit, Hurka ale netrefil. Jablonec pokračuje v kanonádách, tentokrát vyhrál 4:0.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz