2 : 3
(0:2)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 2:3

Dohrávku 23. kola obstaral duel týmů z opačných pólů tabulky. Baník hostil na Bazalech mistrovskou Viktorii Plzeň.

Baník, který se nachází na předposledním místě a tlačí se na něj i poslední Žižkov, se snaží bojovat, ale body nepřicházejí. Čím dál větší bezmocnost prohlubuje i fakt, že až na Klokany z Vršovic se Ostravě soupeři v tabulce vzdalují a se záchranou to vypadá čím dál tím hůř. A do takového rozpoložení přijede v posledních týdnech v pohodě hrající Plzeň, která naopak může pomýšlet i na titul.

Od úvodu utkání bylo vidět, které z mužstev je sehranější a nabízí vyšší fotbalovou kvalitu. Na jednu bránu se sice nehrálo, ale bojovnost Baníku nemohla konkurovat kombinacím Viktorky. Hosté svými přihrávkami utahovali smyčku kolem defenzivy Baníku a odměnou jim za to byl první závar, který volal po brance. Nikdo z plzeňských borců však síť nerozvlnil. To se povedlo až stoperovi Čišovskému, který zužitkoval další obléhání Pietrzkiewiczovi brány - 0:1.

Ještě před poločasem šli hosté do dvoubrankového vedení. Po rohovém kopu Baníku se hosté dostali do brejku a na jeho konci byl překvapivě opět muž, který má v popisu práce jiné dovednosti, než střílet branky - 0:2.

Po přestávce nabízelo utkání podobný obraz hry. S postupem času ale nabývalo ostravské ofenzivní snažení na síle a ke zkorigování výsledku mnoho nechybělo. Ovšem Markův pokus Pavlík vyrazil, Magerova hlavička cíl těsně minula a Kukecův přímý kop zastavilo břevno.

V souladu s obehraným "nedáš - dostaneš" se tak opět radovali hosté. Petrželovo sólo nikdo z domácích nezastavil a následnou přihrávku zužitkoval Kolář - 0:3. Jasné vedení hostů deset minut před koncem tak mohlo dávat tušit, kdo bude majitelem tří bodů. Spíše však hosty uspalo a Baník se po zásluze dostal na dostřel. Nejprve Fantiš a po chvíli Kukec zápas pořádně zdramatizovali a do závěrečných minut vlili svým spoluhráčům krev do žil. Bojujícímu Baníku se však již vyrovnat nepodařilo a své tristní bodové konto si nevylepšil. Hosté stíhají vedoucí duo.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com