3 : 0
(2:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Slavia Praha 3:0

Baníku se dnes povedlo udělat rozhodující krok k vytoužené záchraně. Proti Slavii se očekával vyrovnaný souboj, Ostravané ale nakonec vstřelili tři góly a dokráčeli si pro zasloužené vítězství 3:0. Jejich náskok na patnácté Bohemians se tak před závěrečným kolem rozrostl na tři body.

Slávisté do dnešního utkání vstoupili opravdu dobře a během úvodních minut si vypracovali hned dvě zajímavé šance. Jako první zahrozil Vitalij Trubila, který trefil boční síť, zanedlouho pro změnu pálil po rychlém protiútoku jen těsně vedle stoper Martin Latka. Ani Baník ale nezůstal příliš dlouho pozadu. Frydrychovi se dokonce povedlo hlavou trefit břevno Čontofalského svatyně.

V pětadvacáté minutě už hosté tolik štěstí neměli. Fantišova střela sice ještě v bráně neskončila, k dorážce se ovšem dostal Lukáš Magera a úspěšně skóroval. Slavia chtěla na nepříznivý stav okamžitě zareagovat, jenže místo toho nakonec inkasovala podruhé. Lukeš výborně našel Vomáčku, který poslal míč nechytatelně k tyčce.

Po změně stran se hrálo hodně dlouhou dobu bez pořádných šancí. Za zmínku stojí snad jen Škodova hlavička, s níž si bez jakýchkoliv větších problémů poradil zkušený gólman Baranek. Až v 65. minutě dokázal z ničeho nic udeřit domácí Baník, když se po dalším vynikajícím centru Lukeše prosadil podruhé v zápase útočník Lukáš Magera.

Závěr duelu mnoho vzruchu nenabídl. Slavia se sice snažila alespoň o korigování, jenže své šance ke gólu nedovedla. Střela Petráka skončila nad, Škoda svou hlavičkou pro změnu orazítkoval břevno. I proto se skóre už nezměnilo a Baník vybojoval nesmírně důležité vítězství.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz