1 : 4
(0:1)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:4

Ostravský Baník ani napotřetí nedokázal bodovat, podlehl doma Mladé Boleslavi vysoko 1:4 a krčí se na dně tabulky Gambrinus ligy. Ještě v sedmdesáté sedmé minutě vedli hosté jen o gól, za stavu 0:2 navíc vykřesal naději Zejdler, do otevřené obrany však v nastavení dvakrát vběhli mladoboleslavští a uzavřeli skóre na konečných 1:4. Mladá Boleslav má po třech kolech sedm bodů a jde minimálně do zítřka na první místo.

Utkání nepřineslo nikterak zajímavou podívanou, Baník se vůbec nedostával do blízkosti branky soupeře, a když už se mu to povedlo, následovala většinou nepřesná finální přihrávka. To Boleslav působila o hodně sebevědomějším a fotbalovějším dojmem, po většinu času kontrolovala vývoj zápasu, přesto se v závěru musela o výsledek strachovat.

Po nezáživných úvodních dvaceti minutách se hosté rozjeli a výsledkem byl vedoucí gól ve třiadvacáté minutě, kdy Šírl vrátil míč zpět někam na hranici šestnáctky Kuličovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Nyní se v čase přeneseme až do sedmdesáté sedmé minuty, protože předtím se toho moc zajímavého nestalo. Třináct minut před koncem však Mladá Boleslav potrestala chabou ostravskou obranu podruhé, tentokrát díry v defenzivě využil Wojnar, poslal balón Bulutovi a bylo to 0:2.

Bulut se teprve před pár dny vrátil z Kolumbie, kde v dresu Austrálie neúspěšně válčil v základní skupině mistrovství světa dvacetiletých. Sám Bulut si ovšem na kolumbijskou zkušenost nemůže stěžovat, vstřelil totiž gól. Ale zpět k dnešnímu duelu.

Baník byl ve hře dopředu neškodný, až v osmdesáté sedmé minutě si vypracoval první gólovou příležitost a vykřesal jiskřičku naděje na první body v sezoně, to když se na zadní tyči prosadil Zejdler. Jenže Boleslav si zaslouženou výhru vzít nenechala, nejprve na začátku nastavení obešel Chramosta Pietrzkiewicze a zasunul kulatinu do prázdné branky, dílo pak dokonal Wojnar krásnou střelou pod břevno zpoza šestnáctky.

Mladá Boleslav naprosto zasloužené zdolala Ostravu na jejím hřišti 4:1 a alespoň dočasně se posunula na první místo tabulky, Baník je se skóre 4:11 poslední.

Autor: Michal Hruška