01.10.2011 17:20 CET
0 : 3
(0:2)

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:3

Sparta i nadále vládne české Gambrinus lize, vyhrála i devátý zápas letošní sezony a stanovila tak nový rekord nejvyšší domácí soutěže. Dnes to odnesla Příbram, která doma prohrála rozdílem třídy 0:3. Jedinou kaňkou na snadném vítězství je zranění kapitána Matějovského.

Sparta od začátku do konce ovládala střed hřiště a měla větší počet gólových příležitostí, takže je její vítězství naprosto zasloužené. Hned ve čtvrté minutě poslal Krejčí dobrou přihrávku proti noze Pamičovi, Hruška však byl pozorný a následný Pamičův pokus už byl nepřesný.

V jedenácté minutě dostali hosté ideální příležitost dostat se do vedení, centr směřující na Kweukeho tečoval rukou stoper Krejčí a Sparta kopala penaltu. K její exekuci se postavil Václav Kadlec a balón umístil skvěle, Hruška sice vystihl směr jeho střely, jenže na míč dosáhnout nemohl.

Kadlec měl i další šanci, když si na zadní tyči počkal na rohový kop Matějovského, mladý sparťanský útočník střílel pohotově k tyči, jenže jen do náruče příbramského gólmana. Deset minut přes přestávkou šli hosté do slibného přečíslení, sebevědomý Kadlec se ale rozhodl postupovat sám a se svou prudkou střelou neuspěl.

O minutu později už se ale Sparta dočkala druhé branky v síti Hrušky a opět u toho byl Kadlec. Jeho další střelecký pokus tentokrát domácí brankář jen vyrazil před sebe k Vidličkovi, který už neměl složitou úlohu. Kadlec byl všude, ve čtyřicáté minutě muselo dokonce jeho bombu z pětadvaceti metrů zastavit břevno. Jedinou domácí možnost úvodní pětačtyřicetiminutovky měl v závěru na hlavě Koukal, jenže zblízka přestřelil.

Z druhého poločasu uběhlo jen osm minut a o osudu zápasu bylo definitivně rozhodnuto. Krásnou akci po ose Kweuke-Matějovský-Krejčí zakončil gólovou hlavičkou Peter Grajciar. Po hodině hry upaloval sám na Hrušku Kweuke, pokus o kličku mu ale příbramský strážce svatyně skvěle vypíchl.

V samotném závěru ještě zahrozili Grajciar a na druhé straně Pilík, při této příležitosti musel svůj jediný pořádný zákrok v utkání vytáhnout Švenger. Sparta s přehledem zdolala Příbram 3:0 a i nadále s náskokem vládne Gambrinus lize, Příbram je desátá.

Autor: Michal Hruška