30.08.2010 18:00 CET
0 : 5
(0:3)

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 0:5

Brno i nadále pokračuje ve svých bídných výkonech. Dnes mu udělila tvrdou lekci pražská Sparta, která bez problémů zvítězila 5:0.

Vstup do zápasu vyšel hostům skutečně na podtrženou jedničku. Vždyť vedení se ujali už po pár sekundách hry. Wilfried sklepl míč pro mladého Václava Kadlece, který z hranice vápna napálil míč nechytatelně k tyčce. Gólman Lejsal byl prostě bez šance. Brzy mohlo být pro Moravany dokonce ještě hůř, po chybě Jílka ale střílel kanonýr Wilfried vysoko nad. Zanedlouho dalo o sobě vědět také Brno. Po Doškově hlavičce se však zaskvěl Blažek.

V 35. minutě své vedení dokázala Sparta zdvojnásobit. Její centr ze standardní situace byl sice odvrácen, těsně za pokutovým územím ale tvrdě napálil míč Manuel Pamič a s pomocí břevna jej dostal za brankovou čáru. Bylo to však poměrně těsné, jeho trefa hodně připomínala gól-negól Franka Lamparda z mistrovství světa. Už o minutu později si narazil Sionko s Matějovským, přihrál Vackovi, který vstřelil třetí branku Pražanů. Těsně před přestávkou málem snížil Kalabiška, Blažek ovšem vytasil další parádní zákrok a míč za svá záda nepustil.

Po změně stran si Sparta své vedení hlídala a bez problémů kontrolovala průběh hry. Navíc hned v úvodních minutách mohla přidat další branky. Blízko byl například Juraj Kucka, jeho tvrdou střelu ovšem dokázal Lejsal vyrazit na roh. Krátce na to nehlavičkoval přesně Kamil Vacek, a tak druhou branku v utkání oslavit nemohl.

Trápení domácích podtrhnul v 70. minutě Kucka, který přidal čtvrtý gól. Slovenský záložník naznačil střelu, čímž si položil gólmana Lejsala, a následně poslal míč do prázdné brány. To ale ještě nebyl konec. Libor Sionko dostal o šest minut později velmi dobrou přihrávku za obranu a střelou pod břevno skóroval na konečných 5:0 pro Spartu.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz