19.03.2011 17:20 CET
2 : 0
(2:0)

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:0

Pražská Sparta doma nepovolila překvapení a sestupem ohrožené Brno porazila 2:0. Letenští rozhodli o výhře už v prvním poločase, kdy padly všechny branky zápasu. Obě vstřelil Tomáš Pekhart.

Sparťané rozhodli o své výhře už po pěti minutách hry, kdy vstřelil vítěznou brankou Tomáš Pekhart. Dobrou práci přitom odvedl i druhý útočník Leo Kweuke, který Pekhartovi naservíroval dobrý balón a talentovaný vytáhlý útočník dloubákem překonal brněnského brankáře - 1:0 pro Spartu. Brno zahrozilo až prostřednictvím Marka Střeštíka, ten netrefil branku jen těsně. Na druhé straně vytáhl Krbeček skvělý zákrok po zakončení Kadlece. Převaha Sparty byla zužitkována ve 35. minutě, opět odvedl výbornou práci Kweuke a Tomáš Pekhart měl velmi snadnou práci - 2:0 pro Spartu. Stejným výsledkem skončil i první poločas.

Brno se sice ve druhém poločase snažilo dostat zpět do zápasu. Simerský byl dokonce velmi blízko vyrovnání, jenže opět chyběla větší přesnost. A za chvíli musel být Blažek opět v plné pernamenci, tentokrát střílel Rabušic. Výsledek 2:0 byl sice pohodlný, ale stále nezaručoval jistotu vítězství. Definitivní pojistku měli na kopačce Kadlec a Vacek, prvně jmenovaný ztroskotal na Krbečkovi, druhý zase netrefil branku. Pražané si výsledek pohlídali a vyvinuli tlak na vedoucí Plzeň.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz