21.08.2010 18:15 CET
0 : 1
(0:0)

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 0:1

Další blamáž prožila pražská Sparta. Ve šlágru kola prohrál poslední mistr s aktuálním lídrem ligy Plzní 0:1 a před důležitým odvetným utkáním v Žilině je to další těžká rána. O osudu utkání rozhodla šedesátá minuta, kdy se trefil Petr Jiráček.

Kdo očekával, že utkání mezi Spartou a Plzní nabídne penzum gólových šancí a oku lahodících momentů, ten musel být zklamán. Domácí se sice snažili směrem dopředu něco vymyslet, jenže obrana Viktorky byla pozorná. To samé prakticky platilo i v obráceném gardu. A tak za zmínku stojí pouze nepříliš povedené střelecké pokusy Petržely, Matějovského a ze 33. minuty i Bystroně. Utkání kazilo i několik faulů, které ale překvapivě nebyli trestány žlutou kartou. Divákům nezbylo nic jiného, než doufat v lepší druhý poločas.

Bohužel ani ve druhém dějství se toho mnoho neudálo a obraz hry se nezměnil. Po hodině hry se zrodila slibná příležitost domácí Sparty, Libor Sionko ale těsně před brankářem na míč hlavou nedosáhl. Vzápětí pak zmrazil celou Letnou plzeňský Jiráček. Pavel Horváth opět prokázal, že má zlaté nožičky, krásnou přihrávkou do uličky našel již zmíněného Petra Jiráčka, a ten si ve vyložené šanci bravurně poradil - 1:0 pro Viktorii Plzeň.

Devět minut před koncem utkání vybojoval Libor Sionko rohový kop a stejný hráč ho i hlavou zády k brance zakončil, nicméně obrana Plzně odvrátila. Zajímavý příspěvek vyslal na branku hostů i střídající Štěpán Vachoušek, bohužel pro Spartu ani on nezamířil přesně. Sparťané ze závěrečného tlaku nic nevytěžili a s Plzní možná trochu překvapivě doma prohráli nejtěsnějším možným způsobem.

Autor: Ondřej Linhart